Кожен п'ятий українець думає, що податки можна не платити

Більшість українців усвідомлюють себе платниками податків, однак терпимо ставляться до ухилення від їх сплати.

56,1% українців вважають за необхідне платити всі податки у повному обсязі. При цьому, кожен п'ятий опитаний (22,7%) вважає, що податки можна не платити.

Такі дані телефонного опитування, проведеного Інститутом проблем управління ім. Горшеніна.

Експерти Інституту Горшеніна, досліджуючи дані опитування, зазначають, що українці усвідомлюють себе платниками податків. Так, більше половини респондентів (59,1%) відповіли, що вважають себе платниками податків. Не вважають себе такими чверть респондентів (25,4%), а кожному шостому (15,5%) було важко відповісти на дане питання.

Експерти зазначають, що при цьому виявляється парадоксальне ставлення громадян до податків: з одного боку, більшість українців вважають обов'язковою сплату всіх видів податків, але, водночас, терпимо ставляться до ухилення від їх сплати.

Зокрема, більше половини громадян України (56,1%) вважають необхідною сплату всіх податків у повному обсязі. При цьому, кожен п'ятий опитаний (22,7%) вважає, що податки можна не платити – повністю або частково, і майже такій самій кількості респондентів (21,2%) було важко відповісти на дане питання.

При цьому, лише третина громадян України (30,8%) засуджує людей, що ухиляються від сплати податків. Майже стільки ж респондентів (28,1%) ставляться до цих людей байдуже, а чверть опитаних (25,7%) заявили, що розуміють їх. Кожному шостому українцю (15,4%) важко було визначити своє ставлення до неплатників податків.

66,9% опитаних вважають ухилення від податків виправданим, якщо держава не виконує зобов'язань перед своїми громадянами. Не підтримують таку точку зору 13,4% респондентів, а кожному п'ятому респонденту (19,7%) було важко відповісти на дане питання.

Також, результати опитування свідчать, що українці вважають існуючі податкові ставки в країні завищеними. Експерти інституту вважають, що підвищити мотивацію громадян сплачувати податки допоможе зниження податкових ставок і вдосконалення законодавства.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Микола Азаров 23 червня під час розширеного засідання Кабміну заявив, що уряд зробить так, що податки в Україні сплачувати буде вигідно і престижно.

Читайте також:

Азаров пообіцяв, що платити податки стане вигідно і престижно

Янукович доручив Азарову допрацювати Податковий кодекс

Новий Податковий кодекс допомагали створювати філологи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: