Кожен п’ятий українець готовий продати свій голос

Головні причини, що спонукають виборців продавати голоси, - складна матеріальна ситуація, байдужість до всіх кандидатів і, нарешті, жадібність.

Більш 1/5 населення України готові продати свій голос на місцевих виборах, що відбудуться 31 жовтня. Втім, українці високо цінують свої голоси: вони готові продаватися за 500 гривень і більше.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного мережею "ОПОРА" і фондом "Демократичні ініціативи" 3-15 жовтня.

"Одним з питань нашого дослідження було "чи готові Ви особисто продати свій голос за гроші?". 67,7% респондентів вважають, що вони не готові зробити такий учинок. 2,8% висловили готовність продати голос за будь-які гроші", - сказала на прес-конференції в Києві в четвер голова правління мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Якщо влаштує сума підкупу, то піти на таке порушення можуть 9,7% опитаних, а 9% мають намір продати свій голос, оскільки все одно збиралися голосувати за даного кандидата... Таким чином, у сумі виходить, що близько 21% українців готові за гроші віддати свій голос на виборах", - додала вона.

При цьому тільки 0,9% виборців готові "продатися" за 50 грн, за 51-100 грн - 1,1%, за 101-200 грн - 3,2%, за 201-300 грн - 3,6%, 301-500 грн - 4,2%. Більш високо цінують свій голос (від 500 грн) 14,3% опитаних.

Відповідаючи на питання про причини, що спонукали людей продавати свій голос, респонденти називають складну матеріальну ситуацію (42,3%), байдужість до всіх кандидатів (34,6%) і жадібність і прагнення заробити на усьому (15,5%).

Пыд час соціологічного дослідження було опитано 2011 респондентів за вибіркою, що представляє доросле населення України. Похибка вибірки не перевищує 2,1%.

Нагадаємо, 21 жовтня ВО "Свобода" презентувало громадську кампанію "Не продавай свій голос!". Свободівці розробили серію плакатів, найвдаліші з яких: "Продаєш голос на виборах? Продай нирку – заробиш більше", "Продаєш голос на виборах? Продай дитину – заробиш більше", "Продаєш голос на виборах? Продай тіло – заробиш більше" та інші.

31 жовтня в більшості регіонів України відбудуться вибори до місцевих органів влади. Вибори відбудуться майже в усіх регіонах, окрім Києва та Тернопільської області, де раніше місцева влада була переобрана достроково.

Читайте також:

У Тягнибока закликали продавати нирки і дітей замість голосів

Майже половина українців не піде на вибори

Бюлетені на місцевих виборах будуть довжиною більше метра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: