Кожен шостий українець готовий більше платити за газ в ім’я незалежності

39,9% українців готові розмовляти державною мовою, а захищати Україну зі зброєю в руках готові 43,8%.

Більше платити за газ заради незалежності країни готовий тільки кожен шостий українець. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

Згідно з результатами дослідження, більше половини українців (52,3%) під терміном "Незалежність" розуміють економічну незалежність від сусідніх держав. При цьому, розуміє під цим терміном політичну незалежність від інших країн майже половина опитаних (48,7%), а 41,2% - територіальний суверенітет. Більше третини опитаних вважають, що незалежність – це авторитетність держави на міжнародній арені (36,9%) і власна національна культура (33,2%). Більше чверті громадян України (27,9%) розуміє під терміном "Незалежність" власну державну мову – українська, а кожен п'ятий опитаний (19,6%) – незалежну Українську церкву. Відповідь "інше" на це запитання дали 5,1% респондентів, а 7,2% - важко відповісти.

Більшість українців (77,3%) готові заради незалежності України купувати продукти харчування вітчизняного виробника. Більше половини опитаних заявили, що готові зберігати заощадження і здійснювати грошові операції в державній валюті (61,3%), не продавати землю і нерухомість іноземцям (57,2%), пропагувати українську культуру іноземцям (51,3%). Половина українців (50,7%) готові купувати промислові і побутові товари вітчизняного виробника, менше половини – відпочивати на вітчизняних курортах (46,1%) і захищати Україну зі зброєю в руках, у разі збройного конфлікту, що загрожує її незалежності (43,8%).

Понад третина опитаних (39,9%) готові розмовляти державною мовою, а більше чверті (28,4%) – лікуватися тільки препаратами вітчизняного виробництва.

При цьому більше платити за газ та енергоносії заради незалежності України готовий тільки кожен шостий громадянин (15,1%). Відповідь "інше" на це запитання дали 2,7% респондентів, а 5,9% - важко відповісти на нього.

Телефонне опитування на тему: "Незалежність України очима українців" Інститут Горшеніна провів з 22 по 23 серпня 2010 р. Усього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, старше 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%

Читайте також:

Борги за газ в Україні перевищили 2,3 млрд гривень

Україна вимагатиме від Росії газових гарантій

Росія назвала об'єднання "Газпрому" й "Нафтогазу" історично визначеним кроком

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: