Кожна четверта дитина не починає говорити вчасно: у чому причина і коли звертатися до логопеда

Дата публікації
Перегляди
6092
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кожна четверта дитина не починає говорити вчасно: у чому причина і коли звертатися до логопеда

Скріншот із відео

Запізніле опанування мовою впливає на розвиток комплексів.

Телефони, планшети, ноутбуки та мультики: сучасні малята, які виростають в такій цифровій атмосфері все частіше мають проблеми із мовленням. Логопеди акцентують, кожна четверта дитина не починають говорити вчасно. Про наслідки та причини затримок мовного розвитку малюків, у сюжеті ТСН.19:30.

Специфіка сучасного покоління дітей - діджиталізація, кліпове мислення, чимало часу за переглядом відео. Усе це серед причин мовленнєвих розладів у дітей у всьому світі. Нині у віці двох-трьох років замість того, щоб розвивати мовлення, малюки гаять час за переглядом мультфільмів.

Фахівці закликають батьків, відкладати телефони і планшети та говорити із дітьми. Навіть у пів року, якщо немовля не "агукає", уже варто звертатися до лікаря. Оскільки вчасна корекція в маленькому віці виправляє 90 % усіх дефектів мови.

"У дитини є залежність від гаджетів, вона отримує насолоду лише від них. Вона стає байдужою до усього навколишнього. У неї немає мотивації до комунікаці і спілкування", - каже Діана Мельниченко, логопед дитячого приватного медичного центру.

Коли треба йти до логопеда, аби не втратити дорогоцінний час - поради батькам

Коли треба йти до логопеда, аби не втратити дорогоцінний час - поради батькам

Міф про те, що дитина переросте чи заговорить згодом, нині фахівці заперечують. І радять не ризикувати. За словами логопеда Діани, якщо у дворічному віці малюк не говорить, треба неодмінно звертатися до спеціаліста.

"Чим раніше буде розпочато корекційну роботу із дитиною, тим більша гарантія того, що порушення виправляться якісніше. І не буде негативних нашарувань в майбутньому", - зазначає логопед.

Запізніле опанування мовою впливає на формування низької самооцінки та комплексів, з якими дитина йде далі у доросле життя. Потім у школі вона не встигає в читанні чи письмі. Із неї насміхаються, це призводить до поведінкових розладів. Фахівці наголошують, що батьки часто недооцінюють проблему і звертаються до логопеда надто пізно або взагалі ігнорують тривожні сигнали.

Так, Зорянці три з половиною роки, а дівчинка досі говорить так, що її не розуміє навіть мама. Батьки, побачивши що з їхньою донечкою не все гаразд, звернулися до лікарів. Ті жодної патології не знайшли, а серед причин відставання в мовленні діагностували: забагато часу дитина проводить за переглядом мультфільмів.

"Проблема у тому, що діти зараз чимало інформації сприймають із зовнішнього світу, особливо через електронні засоби, але не відтворюють її назовні", - додає мама Зоряни.

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
6092
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація