"Кожна п’ята дитина залишилася незахищеною": у ВООЗ розповіли, як пандемія вплинула на вакцинацію в Україні

"Кожна п’ята дитина залишилася незахищеною": у ВООЗ розповіли, як пандемія вплинула на вакцинацію в Україні

Фото: Associated Press

Через коронавірус, який стрімко розвивається, нещеплених дітей може стати ще більше.

В Україні від початку пандемії COVID-19 кожна п'ята дитина не отримала повністю необхідних щеплень в межах звичної імунізації. Ця кількість може значно зрости, тому важливо звертати увагу на рутинну імунізацію дітей та підлітків.

Про це заявив очільник представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт під час онлайн-зустрічі "Український тиждень імунізації-2021: рутинна вакцинація в умовах COVID-19".

За його даними,  близько 20% діток не пройшли кампанію імунізації й не отримали щеплень для стійкості організму до небезпечних хвороб. І ці показники, прогнозують у ВООЗ, буде зростати.

"Ми маємо пам’ятати, що в часи пандемії COVID-19 кожна п’ята дитина в Україні залишилася незахищеною і не отримала повного покриття вакцинацією. Ми знаємо, що близько 20% не отримали повний захист. Потрібно це вирішити. Ми знаємо, що з продовженням пандемії ця цифра може зрости", - заявив він.

За його словами, коронавірус змінив умови вакцинації, зокрема і проведення рутинних щеплень. Хабіхт закликав, попри увагу до вакцинації від COVID-19, звертати увагу на рутинну імунізацію дітей та підлітків.

"Ми рухаємося далі і у 2021 році ми закликаємо до подвійної уваги – потрібно розширити вакцинацію проти COVID-19 серед ключових груп населення та друге – це розширити рутинну імунізацію для дітей та підлітків. Ми знаємо, що це дуже виснажливо і для цього потрібно дуже багато роботи", - наголосив голова представництва ВООЗ в Україні.

Нагадаємо, раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що теоретично в Україні можуть запровадити штрафи для батьків, чиї невакциновані діти відвідують школу, але навряд чи таке рішення буде ухвалено. Причина - у великій кількість громадян, які не підтримують щеплення.  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: у регіонах розпочалася вакцинація американо-німецьким препаратом Pfizer

Новини України: у регіонах розпочалася вакцинація американо-німецьким препаратом Pfizer

Повʼязані теми:

Наступна публікація