Кожний двадцятий український держслужбовець приховував свої судимості

За останні п'ять років 90% кандидатів на посади чиновників двох найвищих рангів подали недостовірні відомості про себе. Зокрема - про доходи, судимості та освіту.

5,3% кандидатів на державні посади 1-ї і 2-ї категорій приховували факти про притягнення до кримінальної відповідальності.

Про це заявив журналістам керівник Головного управління Державної служби України Тимофій Мотренко.

"За 5 років 90% кандидатів на посади 1-ї та 2-ї категорій подали недостовірні відомості про себе. З них 72,9% - недостовірну інформацію про власні доходи, 7,7% приховували інформацію щодо адмінпротоколів за притягнення за корупційні діяння, 5,3% приховували інформацію про притягнення до кримінальної відповідальності… 1,2% подали неправдиві відомості про освіту", - сказав Мотренко.

При цьому він пояснив, що посади 1-ї та 2-ї категорії - це рівень керівників центральних органів влади, губернаторів та їхніх заступників, а також директорів департаментів.

За інформацією Головдержслужби, щороку на державну службу вступають 40 тисяч осіб. При цьому спецперевірку проходять лише кандидати на посади 1-ї та 2-ї категорій, а це 250-300 осіб на рік.

"Тобто, ми перевіряємо тільки 0,6% від усіх, хто приходить на державну службу", - сказав Мотренко.

Нагадаємо, БЮТ попросив Міністерство юстиції роз'яснити, чи має право двічі судимий лідер Партії регіонів Віктор Янукович балотуватися в президенти. У відповідь міністр юстиції України заявив, що Янукович би не мав права балотуватися, якби мав непогашену судимість.

Читайте також:

Начальника українських тюрем просять розповісти, де і коли сидів Янукович

БЮТ вимагає перевірити диплом і звання професора Януковича

Більше 150 українських чиновників мають фальшиві біографії

Країни ЄС відмовляють українцям у візах через підробки документів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: