КПУ: брати з Росії гроші за базування ЧФ у Криму  - блюзнірство

Комуніст Грач заявив, що Кремль вимушений платити за перебування свого флоту на українській території, але "справжньої російсько-української дружби на цьому не створиш".

Платити гроші за перебування Чорноморського флоту в Севастополі, який був історично російською військово-морською базою, - блюзнірство. Про це заявив лідер кримською республіканського комітету Компартії України Леонід Грач.

Кремль вимушений платити, але справжньої російсько-української дружби на цьому не створиш. Не варто також забувати, що усі "ющенківські" обмеження діяльності ЧФ - ніхто не відміняв.

"Наша позиція абсолютно чітка - Крим, Севастополь і Чорноморський флот - нерозривні, - відмітив політик. - Разом з Севастополем ми провели колосальну роботу по збору підписів за безстрокове перебування ЧФ в Криму. 2,5 мільйони громадян поставили свій підпис за це у той момент, коли, у тому числі і російське вище керівництво, зайняло половинчасту, прямо скажемо, позицію по перебуванню ЧФ в Севастополі. Почали будувати нову базу в Новоросійську і так далі. Це, на наш погляд, стало переломним моментом, після цього російське керівництво стало займати принципову позицію".

"Щодо грошиків, - пояснив Грач. - Україна – убожіючи, я висловлюю свою точку зору - могла б узяти у позику. Платити гроші за святе в нашому єднанні - перебування Чорноморського флоту - я вважаю, блюзнірством. Росія вимушена платити, а Україні є блюзнірством їх брати. Раз довели до ручки свою економіку - позичайте у Росії, беріть транші, беріть через інші джерела і так далі, тому що на цьому не буде все-таки дружби".

"І останнє. Усе ніби стало на свої місця - ратифікували (Харківські угоди, - ред.), це дуже добре і позитивно. Але, все ж, ющенківські укази, що обмежують дії ЧФ, - залишилися діючими", - зробив наголос на останньому слові лідер кримських комуністів.

"Ось тут і стоїть величезне питання. Що, і за них потрібно Росії заплатити гроші - для того, щоб відмінити ці обмеження"? – резюмував Грач.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у 2011 році планує надати Севастополю 214,6 млн гривень субвенції за базування Чорноморського флоту Росії на території міста.

Читайте також:

Україна відшкодує Севастополю 214 млн грн збитків за базування ЧФ РФ

Лужков упевнений, що ЧФ РФ залишиться у Севастополі назавжди

Путін подякував Януковичу за сприятливу атмосферу та Чорноморський флот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: