КПУ: російську мову хочуть витіснити бідним і грубим російсько-галичанським суржиком

Лідер комуністів обурився, що "рідну мову Гоголя і Шевченка" хочуть витіснити бідним і грубим суржиком.

Українські націоналісти борються не за розвиток української мови, а проти того, щоб громадяни України знали російську, – заявив лідер КПУ, нардеп Петро Симоненко. "Звідси - проголошення мови Гоголя і Шевченка мовою "блатняка і попси". Звідси - витіснення російської мови не "лункою, барвистою та співучою українською мовою", а бідним і грубим російсько-галичанським суржиком", – вважає комуніст.

"Варто було тільки мені, разом з представниками Партії регіонів Олександром Єфремовим і Блоку Литвина - Сергієм Гриневецьким, зареєструвати проект нового Закону України "Про мови", як в ЗМІ розпочалася кампанія критики і самого проекту, та Європейської Хартії регіональних або міноритарних мов, відповідно до якої він був складений", – заявив нардеп-комуніст.

За його словами, "бютівський ідеолог Олег Мєдвєдєв, на основі складеного ним "Мовного балансу", пояснює, що у російськокультурних населення, виявляється, немає ніяких підстав скаржитися на мовний терор, розгорнутий попередньою владою, оскільки, не зважаючи на всі її зусилля, російську мова "видавити" з України не вдалосяЖурналіст Василь Лизанчук звинувачує ініціаторів законопроекту в тому, що вони завдають шкоди безпеці української нації, а лінгвіст Тетяна Масенко запевняє, що європейські норми для Україні неписані, бо в Європі ніколи не було культурно-мовної асиміляції".

"З цими авторами можна було б сперечатися по кожному пункту їх абсурдних звинувачень. Однак, я вважаю, що важливіше сказати те, про що вони мовчать і що вони перекручують", – вважає Симоненко.

"Нашим європейським (і особливо - євроатлантичним) "інтеграторам" передбачувано не вдалося зрозуміти одну просту думку: ні Хартія, ні проект закону про мови не захищають ніякої мову - ні поширений, ні вимираючий. І Хартія, і проект орієнтовані на захист права людини користуватися своєю рідною мовою в публічному житті.

Саме тому, що в цих актах мова йде саме про права людини (однієї, окремо взятої людини, а не про представника якоїсь національної або мовної групи), і якщо громадянин України хоче, щоб його дитина вчилася в російськомовній школі, то держава зобов'язана надати йому таку можливість. Що, безумовно, не дає права не вивчати українську мову, українську культуру, українську історію", – наголосив нардеп.

"І ще про критиків Хартії та законопроекту. Ми, безумовно, намагалися жодною мірою не утискати права україномовних громадян України. Більш того, Хартія надає широкі можливості для захисту їх прав в регіонах, де вони становлять меншість. Однак, наші націоналісти аж ніяк не поспішали користуватися цими можливостями, розповідаючи казки про те, що, нібито, Хартія захищає тільки вимираючі мови (до їх категорії, очевидно, відноситься друга державна мову Фінляндії - шведська).

Чому? Все дуже просто. Українські націоналісти борються не за розвиток української мови, а проти того, щоб громадяни України знали мову російську. Звідси - проголошення мови Гоголя і Шевченка мовою "блатняка і попси". Звідси - заміщення російської мови не "лункою, барвистою та співучою українською мовою", а бідним і грубим російсько-галичанським суржиком. Звідси - страхітливе падіння грамотності українців", – наголосив Симоненко.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр Борис Колесніков заявляв, що російська мова має стати державною в Україні до завершення президентського терміну Віктора Януковича. Крім того, на думку Колеснікова, для підтримки існування української мови потрібні мільярдні інвестиції.

7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект Закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Цей законопроект передбачає надання російській мові право вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності та фактичне визнання двомовності України на офіційному рівні.

Читайте також:

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Фаріон: закон про мови – право на деградацію, дегенерацію і яничарство

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

Янукович: українська і російська мови не дуже відрізняються

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: