КПУ вгледіла порушення Конституції

Комуністична партія просить Генпрокуратуру та СБУ звернути увагу на те, що указ президента про святкування річниці УПА є порушенням Конституції.

Комуністична партія України просить Генеральну прокуратуру та Службу безпеки України звернути увагу на те, що указ президента Віктора Ющенка про святкування річниці УПА є порушенням Конституції України.

Про це повідомили у прес-службі КПУ.

КПУ
УНІАН
Комуністи досі вважають воїнів УПА фашистами.
Компартія України розцінює підписання президентом указу про святкування 65-ї річниці створення УПА як “реабілітацію пронацистських формувань, які в роки Другої світової війни присягнули на вірність гітлерівській Німеччині, вели збройну боротьбу проти власного народу і заплямували себе етнічними чистками на території Європи”, - наголошується у документі.

КПУ звертає увагу Генеральної прокуратури та СБУ на той факт, що опублікований на офіційному сайті президента указ про святкування річниці УПА – “це пряме порушення Ющенком Конституції України в частині пропаганди та підтримки на державному рівні ідеології, яка засуджена світовим товариством і Нюрнберзьким трибуналом”.

“Ми звертаємося до всіх державних інституцій та громадян з попередженням про кримінальну відповідальність за розпалювання національної ворожнечі і пропаганди неонацистських поглядів, яка настане внаслідок виконання злочинного указу”, - заявляють комуністи.

Як повідомляв iPlus, 12 жовтня Віктор Ющенко своїм указом доручив місцевій владі розробити за участю громадськості заходи щодо відзначення 14 жовтня 2007 року 65-ї річниці створення Української повстанської армії.

Ющенко зобов’язав Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації вжити заходів щодо поліпшення соціально-побутового та медичного обслуговування колишніх учасників українського визвольного руху, провести роботу з вивчення їх повсякденних потреб, вишукати можливості надання ветеранам українського визвольного руху адресної матеріальної допомоги та вручення їм пам`ятних подарунків.

УПА
Корреспондент
Ідеї Української повстанської армії знаходять підтримку переважно у західних регіонах України
Крім того, Кабінету міністрів президент доручив прискорити вирішення в установленому порядку разом із Львівською обласною державною адміністрацією питання щодо спорудження у місті Львові пам`ятника Роману Шухевичу.

Київській міській державній адміністрації дано завдання вжити заходів щодо завершення у 2008 році розбудови та впорядкування в місті Києві парку вшанування борців за незалежність України.

Як зазначається в указі, його підписано з метою відновлення національної пам`яті та історичної справедливості, зміцнення суспільної злагоди, консолідації суспільства та з нагоди 65-ї річниці створення Української повстанської армії, на підтримку ініціативи широких кіл громадськості, Світового ювілейного організаційного комітету з відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української повстанської армії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: