Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Краще б допомогли ЗСУ": рятувальники критикують запуски піротехніки в містах у новорічну ніч

Це спричинило чимало пожеж, а також налякало тих, хто знає про війну не з телевізора.

Вибухи заборонені, та українцям байдуже – за останні дві доби причиною багатьох пожеж були салюти, петарди і навіть бенгальські вогні. Про це звітують рятувальники, але тих, хто винен у цих пожежах, не затримують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відео миттю розлетілося інтернетом: на парковці біля столичної багатоповерхівки встановили феєрверк, він починає стріляти і одразу перекидається. Його стріли летять у різні боки, люди, що були поруч, встигли відбігти. У соцмережах не вщухають обговорення, багатьом салюти заважали всю ніч. "Скажу чесно, це був жах. Дрижав будинок, дзвеніло скло у вікнах", - каже Наталія Лебідь.

Відео Причиною багатьох пожеж за останні дні стали петарди й салюти: чому не затримують винуватців

За останні дві доби причиною багатьох пожеж були салюти, петарди і навіть бенгальські вогні, як звітують рятувальники. Але тих, хто винен у цих пожежах, не затримують. Чому - ТСН розповість.  

Причиною багатьох пожеж за останні дні стали петарди й салюти: чому не затримують винуватців

А от дехто, навпаки, феєрверкам радів і навіть додавав відео, як сам їх запускав - просто серед людей. Бахкало не тільки в новорічну ніч – киянка Катерина Галушка поверталася додому ввечері 1 січня. За декілька кроків до свого під'їзду побачила феєрверк і почула вибухи, злякалася і одразу присіла. Це - наслідки посттравматичного синдрому. Він з'явився після регулярних поїздок до ООС. "Відчувала приступ паніки, коли важко стає дихати", - пояснила вона.

Поліції Катерина не викликала, бо переконана, що вона на таке не реагує. У МВС пояснюють:  використання піротехніки заборонили у багатьох містах, однак покарання за запуск не передбачили. Тож завдання поліції - лише слідкувати за тим, щоб феєрверки продавали із сертифікатами якості. Надзвичайники ж радять не використовувати піротехніки. "Краще ті, хто купують і витрачають кошти на покупку цих феєрверків, краще б допомогли нашим Збройним силам. Вважаю, що використання феєрверків - не таке вже й свято", - каже Роман Ткачук. Але якщо відмовитися неможливо, у ДСНС просять купувати тільки сертифіковану продукцію і запускати її поза межами населених пунктів - у тих місцях, де точно нікому не нашкодять.

Кореспондент ТСН Святослав Родюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції