Кравчук: Кучма не знав, що слова "заткніть рота Гонгадзе" підлеглі сприймуть, як вказівку до дії

Екс-президент Кравчук вважає, що випадок з Кучмою - урок для кожного президента, оскільки підлеглі виконують все, тому треба висловлюватися правильно.

Екс-президент Леонід Кравчук вважає, що у справі проти екс-президента Леоніда Кучми відсутні політичні мотиви. Він також заперечує те, що Кучма міг замовити вбивство Георгія Гонгадзе. Його слова про Гонгадзе, можливо, вимовлені після випивки, могли просто неправильно зрозуміти, вважає Кравчук.

Про це він сказав у коментарі журналістам. "Тут політичних мотивів немає, це спроба з'ясувати істину", - сказав Кравчук.

На питання, чому справа порушена тільки зараз: "Влада хоче сказати, що перед законом всі рівні". "Знаючи Леоніда Кучму, я не можу повірити, що він міг дати наказ вбити людину", - сказав Кравчук.

"Кучма міг випити, міг закусити, бути емоційно нестриманим, він не розумів, що його слова "заткніть йому рота" підлеглі сприймали, як вказівку до дії", - додав Кравчук.

За його словами, "слова президента завжди сприймаються підлеглими однозначно". "Те, що сталося з Кучмою - це урок для всіх: президент не повинен говорити так, щоб потім не відповідати за свої слова", - вважає екс-президент.

Кравчук сказав, що за часів його президентства також були спроби записати його розмови. "Але я ніколи не говорив так, щоб мене можна було зрозуміти однозначно", - додав він.

За його словами, порушення справи проти Кучми і екс-прем'єра Юлії Тимошенко - "це новий етап криміналізації суспільства, бо криміналізація вийшла на найвищий рівень".

"Якщо не буде аргументів (для судового розгляду цих справ) то правоохоронна система знищить політичну, перетворить її з демократичної на тоталітарну", - зазначив Кравчук.

Як відомо, Леонід Кучма підозрюється в перевищенні влади - в дачі незаконних розпоряджень посадовцям МВС, які привели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Екс-президент перебуває на підписці про невиїзд.

Читайте також:

Кучма похвалив Януковича: якщо не ця влада, то хто?

"Плівки Мельниченка" визнали доказом у розслідуванні вбивства Гонгадзе

Генпрокуратура порушила справу проти Кучми, щоб його виправдати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: