Кравчук побачив, як Янукович встановлює тоталітаризм

Можливість отримувати достовірну інформацію залежить безпосередньо від глави держави - вважає перший президент України.

Заяви про цензуру на українських телеканалах можуть стати початком процесу встановлення тоталітаризму.

Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук, висловивши здивовання подіями, котрі відбуваються в інформаційному просторі країни.

"Я був прибічником того, що чим більше у нас газет, теле- і радіоканалів, тим вищим є рівень суспільної свідомості, і тим краще для президента України, а якщо йому нав'язують думку про те, що теле- і радіоканали мають бути підконтрольними, і дозувати інформацію, то, зокрема і сам президент залишається в обмеженій інформаційній сфері, і матиме лише ту інформацію, яку йому готують і подають офіційно СБУ, МЗС, МВС та інші відомства", – сказав Кравчук.

При цьому він висловив думку про те, що можливість отримувати достовірну інформацію залежить безпосередньо від глави держави.

Кравчук зауважив, що існування незалежних ЗМІ й свободи слова є передумовою розвитку демократичного суспільства.

"Проблеми, які зараз існують навколо ТВі, "5 каналу" – я вважаю, що ми недооцінюємо їх небезпеку", – сказав він.

Нагадаємо, три українські телеканали ввечері 14 серпня впродовж години провели попереджувальний ефірний страйк. Таке рішення колективи 5-ого, ТВі та ТРК "Чорноморська" ухвалили у зв'язку із скандалом про відбирання у телеканалів частот і ліцензій.

Телевізійники поширили заяву, де пояснили, що проводять страйк "для привернення уваги суспільства до загрози свободі слова та основам демократії в Україні".

Окружний адмiнiстративний суд Києва у повному обсязi задовольнив вимоги групи телеканалiв "Iнтер", яка оскаржувала рiшення Нацiональної ради з питань телебачення i радiомовлення вiд 27 сiчня 2010 року про видiлення телеканалам ТВi i "5 канал" додаткових частот для мовлення.

Раніше Міжнародний інститут преси закликав Януковича звернути увагу на погіршення стану свободи преси в Україні за останні півроку.

Президент Віктор Янукович заявив, що очікує від представників ЗМІ конкретної інформації щодо випадків, коли їм заважають говорити правду під час виконання професійних обов'язків.

На його думку, дискусія навколо свободи слова і цензури в Україні нагнітається з метою використання цієї теми як "засобу політичної боротьби".

Читайте також:

Герман: цензури в Україні немає

У Ющенка заявили, що Януковича погано інформують

Янукович назвав закиди про цензуру політичною боротьбою

Янукович гарантував свободу слова в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: