Кравчук: питання героїзму Бандери повинен вирішити народ

Перший президент вважає героїзацію лідера ОУН передчасною, а саме звання Героя України - непотрібним залишком більшовицької системи, який потрібно скасувати.

Перший президент України Леонід Кравчук назвав передчасним рішення чинного глави держави Віктора Ющенка  про присвоєння провіднику Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України. Крім того, політик виступив взагалі проти присвоєння таких звань.

"Спочатку варто було вивчити проблему життя і діяльності Степана Бандери, а потім приймати якісь рішення", - прокоментував Кравчук указ президента. Чи заслуговує Бандера на звання героя, на переконання політика, має вирішити народ.

"У час, коли суспільство поділене, і далі поглиблювати цей вододіл через героїв, через історичну пам’ять, через мову, це призведе до ще більшого поглиблення суперечностей, тому б я віддав це питання на розсуд істориків, щоб вони визначили роль і значення Бандери", - додав він.

Також Кравчук наголосив, що якщо Україна дійсно хоче будувати демократію західного зразка, то має відмовитися від геройських звань, "як рудименту більшовицької системи".

Він нагадав, що тоді була інша ситуація, коли людей підтримували морально, не маючи можливості підтримати матеріально. В той же час, за словами Кравчука, за президентства Ющенка звання героїв почали давати усім, навіть за те, що хтось критикував прем'єра Юлію Тимошенко.

Нагадаємо, Віктор Ющенко оголосив про присвоєння Бандері звання Героя України 22 січня, на День соборності.

Це рішення викликало, серед іншого, хвилю критики та протестів. Зокрема, голова Луганської облради Валерій Голенко оскаржив це рішення в суді.

Читайте також:

Луганська облрада оскаржила в суді звання Героя Бандери

БЮТ: Ющенко дав Бандері звання Героя "з ненависті до Тимошенко"

У Севастополі депутат райради спалив паспорт через присвоєння Героя Бандері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: