Кравчук - Ющенку: імпічмент - це нормально

Екс-президент України пропонує своєму діючому колезі не перейматися намаганням комуністів оголосити йому імпічмент.

Перший президент України Леонід Кравчук радить Віктору Ющенку ”нормально” ставитися до ініціативи комуністів щодо оголошення йому імпічменту.

Так він прокоментував пропозицію лідера КПУ Петра Симоненка щодо початку процедури імпічменту президенту.

Він зазначив, що сам ”нормально” ставиться до цього питання.

За словами Кравчука, ”не треба боятися слова імпічмент, якщо він не має реального підґрунтя”.

"Як я чув від самого Симоненка, то його аргументація пов’язана з островом Зміїний. Він вважає, що президент Віктор Ющенко дозволив, або є одним із тих, хто віддав Румунії частину української території. Я не можу говорити зараз – так це, чи ні. Можу стверджувати лише одне: імпічмент – це норма, яка відповідає Конституції. Це не та ситуація, яка виходить за межі законодавства. Отже, ставлюся до такої ідеї нормально", - сказав Кравчук.

"Пам’ятаю, що коли я був президентом, тоді також лунали пропозиції оголосити імпічмент Кравчукові. Ці пропозиції розглядалися і були відхилені. Бо для імпічменту не було підстав. Якщо зараз є підстави, і вони вписуються у нормативну базу, то це конституційний процес. Він немає якихось складнощів, які викликають страх", - вважає політик.

Як повідомляв ТСН.ua, сьогодні, 12 березня лідер КПУ Петро Симоненко повідомив, що фракція Компартії 11 березня звернулася з офіційним листом до керівників усіх фракцій парламенту щодо початку процедури імпічменту президенту.

За його словами, якщо у парламенті буде зібрано 226 підписів народних депутатів, тоді можливо розпочати процедуру імпічменту. Він вважає, що на сьогодні не потрібен спеціальний закон про тимчасову спеціальну слідчу комісію, яка займатиметься цим питанням. За його словами, фахівці вважають, що це можна робити на нині діючій законодавчій базі.

У підготовленому фракцією КПУ поданні зазначається, що президент неодноразово, "систематично порушував Конституцію і закони України".

"Його практична діяльність спрямована на встановлення і зміцнення режиму особистої влади, результатом чого стало блокування роботи всіх гілок влади, руйнація системи управління країною, що призвело до деформації засад державності, втрати керованості державою та поглиблення розколу в суспільстві", - йдеться у тексті подання.

Читайте також:

Комуністи розпочинають імпічмент Ющенку

Кравчук розповів, як правильно позбутись Ющенка

Рейтинг антипатій українців очолили Черновецький і Ющенко

Кожен сотий українець не знає, хто такий Ющенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: