Країни ЄС відмовляють українцям у візах через підробки документів

Найбільше відмов дістають у посольствах Іспанії, Франції та Чехії - 17%. Тим часом, як у амбасаді Литви тільки 1%.

За неофіційними даними, 15% співвітчизників, які прагнули отримати шенгенську візу в цьому році, отримали відмову. Консульства європейських країн пояснюють - українські громадяни подають підробні документи - фальшиві довідки про доходи та виписки з роботи.

Чеський підприємець українського походження Іван Сойма керує нашими на будівництві у Празі. Візу за життя відкриває втретє. Він каже, крики та обзивання можна частенько почути в консульстві. Але українці теж поводяться неналежно. Наші можуть прийти у посольство у п'яному стані.

За даними Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України,  8% із тих, хто подавав заявки у 2009 році, офіційно одержали відмови в отриманні шенгенських віз. Та насправді ця цифра доходить до 15%. Найбільше відмов дістають у посольствах Іспанії, Франції та Чехії - 17%. Тим часом, як у амбасаді Литви тільки 1%.

У Посольстві Німеччини кажуть, половина документів, що подають громадяни України – підробні, тому й завертають. Відмовляти українцям доводиться через фальшиві довідки про доходи, із місця роботи та банківські рахунки.

"У нас є спеціальна людина, яка перевіряє всю документацію, що нам приносять. Насправді, попрацювати є над чим", - заявляє надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот.

Він радить, у будь-якому разі не вдаватися до фальсифікацій. Бо тоді дорогу у країни ЄС можуть закрити назавжди.

"Ми інформуємо країни "шенгену" про такі випадки. Люди, які вдаються до таких дій, шкодять самі собі. У майбутньому їм буде важко отримати візу, адже їх заносять до єдиної системи, до якої мають доступ усі консульства країн ЄС", - зауважив посол.

До того ж, згідно з українським законодавством, підробка документів, печаток та штампів, карається штрафом у сімдесят неоподаткованих мінімумів. Та хто має контролювати цей процес, ніхто не знає.

На бік українців пристала організація "Європа без бар'єрів". Вони вже кілька років досліджують питання відмов у візах. Заявляють, шенгенські правила самі провокують заявників на певні фальсифікації.

"У зв'язку з погіршенням економічної ситуації, коли на вимогу подати виписку з рахунку, заявники не маючи такої можливості, мусять вдаватися до таких підробок", - говорить Ірина Сушко, керівник "Європи без кордонів".

Закордонні представництва наголошують, доки ми не наведемо лад із поданням достовірної інформації, "візовий діалог" відкладатимуть.

Безвізовий режим з країнами Євросоюзу досі залишається для українців мрією. У нас немає головного – "дорожньої карти" - виконання якої дозволить вільно в'їжджати українцям в країни "шенгену". Коли цей план дій затвердять для України ще питання.

Європейські депутати також не відрізняються шануванням законів і вдаються до корупції.

Антикорупційна поліція Чехії перевіряє чеських дипломатів у Києві та Львові, яких підозрюють у незаконній видачі українцям в'їзних віз.

Об'єктом уваги детективів стали чільні представники чеської дипломатії, а саме – посол Чехії в Україні Ярослав Башта та генеральний консул у Львові Ладіслав Граділ.

Слідчих найбільше цікавить, як діяла система телефонічного замовлення віз і хто безпосередньо причетний до її запровадження.

А для того, аби потрапити без черги у консульство Республіки Польща у Львові для оформлення візи, треба заплатити 500, а у деякі дні – 300 грн.

Читайте також:

Чеських дипломатів спіймали на афері з візами для українців

Польські дипломати у Львові торгують місцями у чергах

Грецьке посольство розібралося зі своїм консулом і українкою

ВідеоКраїни ЄС відмовляють українцям у візах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: