Країни Заходу не бажають бачити Кучму за ґратами

На думку політолога, команді Януковича "справа Кучми" не допоможе нормалізувати відносини із Заходом.

Захід не бажає, щоб екс-президент Леонід Кучма сів за ґрати за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Таку думку висловив берлінський політолог Олександр Рар.

"На Заході про "касетний скандал" ніхто не згадує. Кучма – не Мілошевич. Ніхто не хоче бачити його за ґратами", - сказав Рар.

"Я беру участь останніми роками в конференціях в Україні, в яких Кучма бере участь і сидить за тим же столом з такими людьми, як Білл Клінтон або Домінік Стросс-Кан та вищі керівники Європейського союзу. Та не сідали б вони з ним за один стіл, не приїздили б на конференції, якби там щось було", - заявив він.

Політолог також відкинув припущення, що команді Януковича "справа Кучми" може бути потрібна для нормалізації відносин із Заходом.

"Кучма не годиться для цієї ролі. У Кучми були великі проблеми із Заходом. Але ніхто не забуде, що саме за Кучми Україна подолала великий шлях в напрямку економічних та ліберальних реформ в країні, за Кучми була створена та система, яку зараз на пострадянському просторі називають найбільш демократичною", - додав Рар.

Як відомо, Леонід Кучма підозрюється в перевищенні влади - в дачі незаконних розпоряджень посадовцям МВС, які привели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Екс-президент перебуває на підписці про невиїзд.

Читайте також:

Герман заступилася за Кучму: їй боляче за того, на кого дали команду "фас"

Справа Кучми: суд вирішить, чи застосовувати термін давності

Кучмі в Генпрокуратурі стало зле: очна ставка знову зірвалась

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: