Кредит Черновецького: будинок у центрі Києва оцінили в 1,5 тис. грн.

Столична опозиція побоюється, що Київ втратить наукові інститути, навчальні заклади та будівлю Експоцентру.

Рішення про запозичення 1 мільярда 200 мільйонів гривень під заставу київського майна стане борговим зашморгом для столиці, яка втратить частину комунальної нерухомості.

Про це заявив один із лідерів опозиційного Блоку Віталія Кличка у Київраді Дмитро Андрієвський.

"До 3,5-мільярдного прихованого дефіциту бюджету поплічники Черновецького додали ще мільярд. Заставою кредиту стане комунальне майно, а розраховуватись за нього будуть прості кияни", - впевнений він.

Андрієвський назвав непрофесійними дії щодо отримання кредиту. "Практично зруйнувавши економіку Києва, ділки з КМДА прагнуть залучити кредити під заставу комунального майна. Звісно, будівлі Національної опери чи СБУ залишаться у комунальній власності. А ось науково-дослідні інститути, навчальні заклади, та споруди Експоцентру України дуже легко можуть змінити своїх власників, адже вносяться під заставу за балансовою вартістю",- звернув увагу опозиціонер.

Наприклад, один із корпусів Академії керівних кадрів культури та мистецтв на території Києво-Печерської Лаври було оцінено в 29 тисяч гривень, кафе площею 210 квадратних метрів на території Експоцентру України – в 430 гривень, а споруду ветеринарної лікарні на вулиці Кіквідзе площею 2000 квадратних метрів – в 1053 гривні.

"Місто вже сьогодні витрачає на обслуговування боргів більше 580 мільйонів гривень на рік. Збільшення боргових зобов’язань у цій ситуації тільки погіршить економічне становище Києва і киян", - додав Андрієвський.

Нагадаємо, у четвер, 19 березня, Київрада вирішила залучити до столичного бюджету кредит банку "Хрещатик" на суму 1,2 мільярда гривень. Кредит буде взято для погашення боргів міста за енергоносії.

За інформацією Блоку Кличка, кредит було взято під заставу комунального майна Києва. В переліку майже всі комунальні приміщення міста.

Зокрема, це столичні театри (Театр опери та балету, театр ім. І.Франка, театр російської драми ім. Лесі Українки), Національна філармонія, музей історії України, приміщення Інституту географії, Академії педагогічних наук, Інституту отоларингології.

Крім того, в списку будівлі, які займають центральні органи виконавчої влади: приміщення МЗС, Мінфіну, Міністерства праці, центрального РАГСу, районних військоматів, судів, в тому числі Господарського суду, а також МВС, Державтоінспекції, СБУ, Генеральної прокуратури, Головного управління юстиції, поштові відділення Києва.

Читайте також:

За кредит у 1,2 млрд. Київрада заставила всі театри та приміщення СБУ

Київрада затвердила бюджет на 2009 рік

Черновецький: ВР хоче відправити мене в психушку. Я буду скаржитися в Ленінград

Київ є найбільшим в країні боржником за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: