Кредит і власна бухгалтерія: як працюють перші приватні сімейні лікарі в Україні

Дата публікації
Перегляди
1595
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кредит і власна бухгалтерія: як працюють перші приватні сімейні лікарі в Україні

Ризикнути на власну практику наважилися всього кілька десятків медиків.

Приватні сімейні лікарі можуть стати альтернативою державним амбулаторіям. Поки що їх лише 33 на всю країну, для пацієнтів їхні послуги безкоштовні, бо розраховується з ними національна служба здоров’я, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Роман Дяченко поспішає на роботу: в першій половині дня він педіатр у державній поліклініці в містечку Христинівка, а після обіду – єдиний у Черкаській області приватний сімейний лікар. Робочий день медика без вихідних, свят, до дев’ятої вечора – і цілодобово на зв'язку. "Я маю бути завжди на зв’язку з пацієнтом", - каже він.

Без вихідних та завжди на зв'язку: як працюють приватні сімейні лікарі

Без вихідних та завжди на зв'язку: як працюють приватні сімейні лікарі

Щоб почати приватну практику, Роман орендував приміщення та взяв кредит на обладнання. "Тисяч сто це вийшло. Це і меблі, і електрокардіограф, і все, що по табелю", - пояснив лікар. Три тисячі гривень лікарської зарплатні підштовхували молодого спеціаліста їхати на роботу за кордон, але він вирішив ризикнути. За його практику гроші платить держава, для пацієнтів послуги безкоштовні. Кількість декларацій напряму впливає на заробітки.

Христинівка – містечко невелике, 10 тисяч населення, і коли тут з’явився приватний сімейний лікар, інформація про нього розлетілася одразу. Тепер на користь Роману працює сарафанне радіо. Разом з 3-річним Арсенієм до приватного лікаря записалася вся родина. Поки що у молодого лікаря 1300 пацієнтів. За них держава щомісяця перераховує по 35 тисяч гривень на рахунок лікаря. Його витрати – оренда приміщення, податки, комунальні послуги, оплата аналізів своїх пацієнтів. Наразі Роман сам за бухгалтера, лікаря і медсестру. "Тисяч 20–24 лікар може собі заробляти – це ФОП, якщо гарно працювати", - вважає він. Як набере максимум декларацій, Роман збирається розширювати штат.

Поки що таких сміливців, як він, 33 на всю країну. "Ризикувати завжди страшно, і відповідаєш за все сам", - пояснює медик. Такі, як Роман, мають створити конкуренцію неповоротким державним амбулаторіям. Отже, сімейного лікаря можна вибрати в комунальному закладі, комерційній клініці чи приватному кабінеті. Від 1 липня наступного року без направлення сімейного лікаря потрапити до вузьких спеціалістів буде неможливо. 20 мільйонів українців уже визначилися зі своїм сімейним лікарем. Половина країни зволікає.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1595
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація