Кредитна історія Тимошенко опинилася в центрі скандалу

В Росії та Україні обговорюють спробу Юлії Тимошенко взяти кредит в Кремлі, що вилилася в чергову сварку з президентом.

В понеділок російські ЗМІ бурхливо обговорюють новий скандал, які розгорівся у Києві навколо відносин з Москвою. В центрі скандалу знову опинилася прем'єр Юлія Тимошенко: адміністрація президента Віктора Ющенка звинуватила її в здачі національних інтересів під час таємних переговорів з Росією про надання валютного кредиту.

На вихідник глава уряду особисто підтвердила, що Росія погодилася виділити Україні кредит для покриття планового дефіциту в бюджеті. Втім, вона спростувала інформацію про будь-які "таємні переговори". Тимошенко зазначила, що направила листи з проханням про грошову допомогу урядам багатьох країн, зокрема, й Росії.

"Технічне завдання" делегації України
Українська правда

Суму кредиту Тимошенко не уточнювала, проте ЗМІ, посилаючись на різні джерела, пишуть про 5 мільярдів доларів.

Але найбільшим чинником скандалу виявилися дані про "додаткові умови", на яких Кремль погодився кредитувати. Ці умови в суботу опублікувала "Дзеркало тижня".

Їх чотири: ратифікація угоди про "нульовий варіант" (договору про розподіл майна колишнього СРСР, за яким Росія бере на себе всі борги Союзу, але інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР - Україна залишилася єдиною країною в колишньому Союзі, що не ратифікував його), рішення Україною питань власності колишнього СРСР за кордоном, рішення спірних питань з російською власністю в Україні, визнання Україною як держборгу боргів українських підприємств перед Зовнішекономбанком СРСР.

У глави держави негайно заявили, що прем'єр в черговий раз здає національні інтереси. За словами уповноваженого президента з питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського, "в технічному завданні українській делегації вперше з 1994 року зв'язується питання отримання кредиту від Російської Федерації з ратифікацією договору про нульовий варіант". У зв'язку з цим Соколовській назвав подібні дії "незаконними" і закликав негайно відреагувати на дії Юлії Тимошенко як правлячу коаліцію, так і опозицію у Верховній раді.

За даними російського видання "КоммерсантЪ", низка українських економістів закликає Кабінет міністрів відмовитися від переговорів з Росією, попри те що обіцяні 5 млрд доларів можуть повністю покрити дефіцит бюджету. Старший економіст центру "CASE-Україна" Володимир Дубровський нагадав, що після надання російського кредиту Киргизії Бішкек відмовився від надання США на своїй території військової бази "Манас".

Експерт Бюро економічних і соціальних досліджень Владислав Комаров побоюється, що, перебуваючи у фінансовій залежності від Росії, Україні доведеться в збиток собі провести делімітацію кордонів з Росією, надавати пільгові умови ведення бізнесу в Україні російським інвесторам і допустити "Газпром" до участі в розробках Чорноморського шельфу.

Читайте також:

Переговори МВФ та України провалилися: Київ залишили без кредиту
Партія регіонів подарувала Тимошенко недоторканність
СП: уряд приховує правду про переговори з Москвою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: