Кремль не буде ставити на жодного кандидата в президенти України

На думку російського дипломата, те, що відбувається в українській політиці, нагадує бразильський серіал.

Кремль, обпікшись на виборах 2004 року, цього разу не ставитиме на жодного з кандидатів у президенти України. Про це в інтерв’ю тижневику "Коментарі:" заявив представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін.

Зокрема, Рогозін зазначив, що нинішні україно-російські відносини нагадують ситуацію важкої сімейної сварки, після якої, однак, має настати примирення.

"Це стадія, коли сталася сімейна сварка, побили посуд, наговорили один одному всяких матюків. Тут нічого хорошого немає, але після неї повинна наступити інша стадія — стадія серйозної розмови, примирення", - заявив Рогозін.

На думку дипломата, Росія вже зараз готова до розмови. "Ви ж бачите, що в Росії стабільна політична влада. Тут все зрозуміло. Але те, що відбувається в Україні, - це бразильський серіал. Дівчина Юля кидається між двома Вікторами. І, незважаючи на те, що ім’я "Віктор" перекладається як "перемога", вони від перемоги далекі", -- пояснив він.

Водночас російський дипломат відзначив передбачуваність політики Юлії Тимошенко, принаймні у вирішенні газового конфлікту.

За його словами, Тимошенко — "досить зрозумілий і передбачуваний політик. Ми розуміли, що їй потрібний результат, успіх на переговорах, нам теж потрібний був результат і успіх, так само, як і європейцям. Усі були зацікавлені в тому, щоб якнайшвидше завершити цю газову історію. І потім ми знайшли компромісне рішення".

"Що стосується спілкування з іншими політичними персонажами, там все набагато складніше. Занадто багато якихось наносних відчуттів, зайвої заідеологізованості влади, і в першу чергу Віктора Андрійовича Ющенко", - заявив Рогозін.

Але, незважаючи на цей позитивний досвід, Кремль, на думку Рогозін, на майбутніх президентських виборах в Україні не буде робити ставку на Тимошенко.

"Кремль, на мій погляд, настільки обпікся на виборах 2004 року, що цього разу жодного прямого залучення Кремля не буде. Ми зрозуміли, що це безрезультатно. Наше втручання викликає зворотну реакцію: деякі громадяни України вважають, що слід чинити на зло Кремлю, і підтримують не тих, кого Росія вважає по-добросусідськи настроєним політиком. Тому нехай тепер сам український електорат визначається, хто йому дорогий, а хто ні", - сказав він.

Проте на посаді президента Рогозін волів би бачити прогнозованого й прагматичного політика. "Мені б дуже хотілося, щоб народ вибирав більш передбачуваних людей, які керуватимуться не новими ідеологемами, щоб довести, що Христос був українцем, а почнуть розмовляти прагматично", - резюмував політик.
 

Читайте також:

Посольство Росії поскаржилося на "Братство" в МЗС

Ющенко поскаржився британському каналу на Тимошенко

Тимошенко офіційно попросила в Росії 5 млрд. Кремль вагається

Росіяни впевнені, що Путін головніший за Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: