Кремль: Україна отруїла наші двосторонні відносини

МЗС Росії розповів про складнощі, з якими доводиться стикатися останніми роками в російсько-українських відносинах.

Заступник глави російського МЗС Григорій Карасін заявив, що "рішення України вислати двох старших російських дипломатів сильно отруїло атмосферу наших двосторонніх відносин".

Карасін наголосив, що в посланні президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до українського колеги Віктора Ющенка надається характеристика тим складнощам, з якими в російсько-українських відносинах доводиться стикатися останніми роками.

"Ці складнощі носять системний характер. Послання направлене на те, щоб українська сторона теж відчула заклопотаність, і можна було разом виправити всі ці недоліки. Що стосується останнього інциденту і прийнятого Україною абсолютно неспровокованого і недоречного рішення про те, щоб вислати двох старших дипломатів РФ - це, звичайно, сильно отруїло атмосферу наших двосторонніх відносин", - сказав Карасин.

"Президент вирішив відкласти приїзд в Україну нового посла, а терміни будуть визначені пізніше з урахуванням реального розвитку російсько-українських стосунків", - наголосив дипломат.

Відповідаючи на питання, чи може приїзд нового посла Росії до Києва статися лише після президентських виборів в Україні, Карасін відзначив, що "це занадто трагічна тональність". "На мій погляд, я б не став інтерпретувати це однозначно. Це ваші аналітики далеко йдуть", - сказав заступник глави МЗС РФ.

Як заявив Карасін, для нормалізації стосунків українській стороні потрібно "просто в нормальному, добросусідському і конструктивному ключі розглядувати всі існуючі питання".

"А таких питань - маса. Це і гуманітарний блок питань, це і спільна орієнтація на вступ у НАТО, це і складнощі штучні з приводу використання газотранспортної системи. Це і непривабливе відношення до наших російських бізнесменів та інвесторів", - додав він.

За його словами, "вчитися потрібно у нашого патріарха, який приїхав до України з любов'ю і добром, і як показують підсумки його візиту, цим добром зміг розвернути громадську думку у напрямку конструктивнішого настрою в двосторонніх відносинах".

Нагадаємо, сьогодні президент Росії Дмитро Мєдвєдєв піддав жорсткій критиці "антиросійський" курс українського керівництва, зокрема президента Віктора Ющенка, і вирішив відкласти приїзд нового посла Росії до України.

Читайте також:

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Посла РФ не відпустили в Україну через "антиросійського" Ющенка

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія не відчуває необхідності давати Україні кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: