Кремль: Ющенко шантажує Мєдвєдєва

У Кремлі в Інтернет-посланні Віктора Ющенка російському колезі побачили елементи політичного шантажу.

Послання Віктора Ющенка Дмитру Мєдвєдєву, в якому йдеться про можливі проблеми з транзитом російського газу до Європи, містить елементи політичного шантажу.

Про це заявив журналістам помічник президента РФ Сергій Приходько.

Президент Ющенко у відкритому листі російському колезі запропонував президентові РФ терміново змінити газові контракти, щоб уникнути проблем з поставками газу в Україну і його транзитом до Європи. За словами Ющенка, цієї зими Україна належним чином забезпечить транзит газу європейським споживачам, але вже весною можуть початися проблеми.

"Ні найменшого бажання брати участь у внутрішньоукраїнських розбірках у Росії ні в кого немає. Але ми категорично проти того, щоб енергобезпеку Європи ставилося в залежність від особистих амбіцій українських політиків. А спроба залякати Росію і Європу прогнозами кризи в транзиті газу - це вже щось зі сфери політичного шантажу ", - сказав Приходько.

За його словами, в Росії викликає жаль, що про настільки серйозне послання російська влада дізнається з Інтернету, що партнери не спромоглися, як це прийнято у світовій практиці, передати його офіційно.

"Автори, мабуть, дуже поспішали, прагнучи встигнути до початку роботи комітету з економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії, в ході якого Володимир Путін і Юлія Тимошенко, звичайно ж, будуть піднімати питань взаємодії і в цій важливій сфері. Мені тому здаються дуже дивними заклики "невідкладно сформувати двосторонню робочу групу", якій треба щось доручити опрацювати і щось реалізувати. У черговий раз складається враження, що автори або не в курсі діючих механізмів російсько-українського газового співробітництва, або навмисно ігнорують можливості діалогу на міжурядовому рівні", - зазначив помічник президента Росії.

Поява цього тексту на тлі заяв українського прем'єра про те, що вона не бачить якихось проблем у газовій сфері з Росією, наводить на думку про його внутрішньополітичної спрямованості, заявив Приходько.

"І в Москві, та й в інших країнах вже не раз переконувалися, що прем'єр і президент (України) говорять абсолютно протилежні речі", - додав він.

Помічник президента нагадав, що для узгодження комерційних умов є міжурядові механізми, але, перш за все, це справа "Газпрому" і "Нафтогазу України".

"Наші відносини у газовій сфері визначені абсолютно чіткої юридичної базою - це ряд двосторонніх міжурядової угоди. Звичайно, це не якась застигла субстанція, і ми завжди відкриті для переговорів з нашими українськими партнерами. Засмучує інше: складається досить неприємна традиція - чим ближче зима і холоду, тим більш дивними стають дії українського керівництва ", - сказав Приходько.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко звернувся з посланням до президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, яке розмістив на Ітнернет-сайті.

Ющенко звернув увагу Мєдвєдєва на низку проблем, які потребують невідкладного вирішення з метою налагодження взаємовигідної співпраці в газовій сфері. За його словами, У контракті купівлі-продажу газу закладено принцип "бери або плати", а контракт про транзит не передбачає "транспортуй або плати".

Читайте також:

Тігіпко вважає, що Президенти України і Росії перетворюють міждержавні контакти на шоу

Саакашвілі: Чорноморський флот РФ міг збити літак Ющенка

Ющенко вимагає в Мєдвєдєва переписати газові контракти

Європа надасть Україні гроші на російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: