Кремль занепокоївся Укртатнафтою

Джерело в Кремлі висловило "крайню стурбованість" ситуацією, що складається в Україні навколо Кременчуцького НПЗ.

Укртатнафта
Дзеркало тижня. Україна
Конфлікт навколо "Укртатнафти" набуває міжнародного розголосу.
Джерело в Кремлі висловило "крайню стурбованість" ситуацією, що складається в Україні навколо Кременчуцького НПЗ.


"Неправомірні дії стосовно АТ "Укртатнафта" є нічим іншим, як спробою рейдерського захоплення", - заявило агенції "РИА Новости" джерело.


"
На жаль, енергійні звернення російської сторони до української влади навести порядок ефекту не мали", - сказав співрозмовник агенції.


Він висловив надію, що "в найкоротші терміни українська влада вживе необхідних заходів для відновлення законності та врахує інтереси російських акціонерів".


Вранці 19 жовтня стало відомо про те, що на територію "Укртатнафти" проникло більше 50 озброєних людей, які побили охорону, вдерлися до кабінету голови правління й заволоділи документацією та печаткою підприємства. Членів правління АТ "Укртатнафта" було зібрано й закрито в одному з кабінетів. Посадовцям підприємства надали документи про відновлення на посаді колишнього голови правління Павла Овчаренка.


Як повідомив агенції "РИА Новости" представник "Татнефти", яка є російським акціонером заводу, наразі компанія готує документи для оскарження вироків, якими Овчаренка було відновлено на посаді.


"Було з'ясовано, що він приховав важливу частину інформації, зокрема про те, що його усунули з посади не тільки наглядова рада, але і збори акціонерів", - сказав співрозмовник агенції.


Скарги найближчим часом буде подано до Полтавського та Сумського судів, а також до районного суду Кременчука.


Представник "Татнефти" також повідомив, що наразі "люди, які зайшли з Овчаренком на підприємство, вже оформлені в штат як охорона".


"За останньою інформацією, введені на підприємства для дотримання порядку внутрішні війська також діють у його (Овчаренка) інтересах", - додав співрозмовник агенції.


Унаслідок захоплення підприємства "Татнефть" була змушена припинити поставки нафти на Кременчуцький НПЗ.


Тим часом російські акціонери ЗАТ "Укртатнафта" не вважають за можливе провести засідання наглядової ради до повернення ситуації на підприємстві в правове поле, йдеться в листі голови наглядової ради "Укртатнафти", голови "Татнефти" Шафагата Тахаутдінова зампредові ради Івану Куцику.


Мінпаливенерго України 26 жовтня звернулося до Тахаутдінова з пропозицією провести 31 жовтня в Києві позачергове засідання наглядової ради, присвячене врегулюванню ситуації на підприємстві.


Відповідно до статуту АТ "Укртатнафта", наглядова рада компанії представляє інтереси акціонерів компанії в період між проведенням загальних зборів акціонерів і в межах компетенції, що визначається статутом, здійснює контроль і врегулювання діяльності правління.
Таким чином, наглядова рада є органом корпоративного управління компанією, рішення якого є обов'язковими для правління компанії.


"Наразі діяльність правління цілковито контролює особа, яка на підставі сфабрикованого судового процесу і з неправомірним використанням приватного збройного підрозділу оголосила себе керівником АТ "Укртатнафта" і порядкує коштами компанії", -  йдеться в листі.


При цьому, вказано в ньому, корпоративні рішення, ухвалені найвищими органами управління АТ "Укртатнафта" - наглядовою радою і загальними зборами акціонерів - в компанії наразі повністю ігнорують.


"У діях даної особи, на нашу думку, є ознаки складу злочину, про що російські акціонери вказали в своєму зверненні на адресу правоохоронних органів України. Позиція наглядової ради АТ "Укртатнафта" щодо нелегітимності вказаної особи як голови правління компанії було відображено в поширеній відкритій заяві голови наглядової ради", - йдеться в листі.


Тахаутдінов у своєму листі заявляє, що рішення вищих судів України " є достатньою підставою для того, щоби припинити заперечення прав акціонерів, які володіють 18% акцій АТ "Укртатнафта" і, зокрема, негайно відмовити Мінпаливенерго від несумлінного позову до Жовтневого районного суду Дніпропетровська, в межах якого суд передав на зберігання НАК "Нафтогаз України" 18% акцій АТ "Укртатнафта" і який було пред’явлено з порушенням ряду норм процесуального законодавства та з використанням недостовірної інформації про місце проживання фізичних осіб, вказаних у позові".


Прес-служба міністерства палива й енергетики України, своєю чергою, повідомила, що внаслідок відмови татарстанських акціонерів "Укртатнафти" взяти участь у засіданні наглядової ради компанії 31 жовтня воно не відбудеться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: