Кремль знову наполягає, щоб Україна припинила озброювати Грузію

Москва веде з Києвом складні переговори: щось виходить, щось – ні.

Федеральна служба з військово-технічної співпраці (ФСВТС) Росії добивається від України заборони на постачання української зброї і військової техніки до Грузії. Про це повідомив заступник директора ФСВТС Росії Костянтин Бірюлін.

"Ми намагаємося налагодити контакти і відносини з Україною, зокрема, ведемо діалог про заборону постачань зброї і військової техніки до Грузії", - сказав Бірюлін. За його словами, "щось у цих переговорах виходить, щось – ні".

"Ми недавно підписали угоду про контроль над переносними зенітно-ракетними комплексами (ПЗРК). Це один з кроків, який дасть змогу контролювати переміщення даної зброї при постачаннях у треті країни, зокрема і до Грузії", - сказав Бірюлін.

За його словами, в Україні є "прагматичні люди, які чітко оцінюють ситуацію і стурбованість російської сторони постачаннями озброєння до Грузії".

Нагадаємо, раніше МЗС Росії через постачання до Грузії української зброї погрожувало Києву економічними санкціями. Свою незадоволеність фактом постачань також висловив у скандальному зверненні до президента України Віктора Ющенка його російський колега Дмитро Мєдвєдєв.

Натомість, українська сторона заявила про безпідставність звинувачень з боку РФ. Росії нагадують, що Україна керується відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН у галузі торгівлі озброєннями, а також суворо дотримується правил, встановлених міжнародними режимами експортного контролю.

Нагадаємо, що Грузія є одним з основних покупців української зброї. У 2007 році Україна продала в цю державу 99 одиниць танків, ББМ, артилерійських установок і літаків, а також понад 10 тисяч одиниць стрілецької зброї. Минулого року Грузія отримала від України 40 одиниць БМП-1 і БТР-70.

Читайте також:

Грузія: Мєдвєдєв залякує Україну

Грузія вимагає, щоб Україна не припиняла її озброювати

Москва порадила Україні не грати з нею в небезпечні ігри

Кремль погрожує Україні економічними санкціями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: