Фортеця у Кам'янець-Подільському — бойова велич давнього Поділля Реклама

Фортеця у Кам'янець-Подільському — бойова велич давнього Поділля

Кам'янець-Подільський — це місце унікальної історії та архітектури, середньовічна казка під небом сьогоднішньої Хмельниччини. 

Стародавні архітектори та військові інженери спромоглися найкращим чином використати природні особливості цієї місцини й збудувати тут величну фортецю, яка на протязі століть захищала місто, відбиваючи напади численних загарбників.

Подорож в минуле

Історія Кам'янець-Подільської фортеці налічує багато століть. Ландшафт півострова, на якому згодом виникло місто, ідеально підходив для зведення захисних споруд, необхідних для виживання в часи, коли напади та різноманітні військові баталії були звичним станом речей. На щастя історичний центр міста чудово зберігся, і туристи мають змогу роздивитись міцні оборонні мури, відвідати фортецю, відчути на собі, як подоляни жили в ті давні часи.

Більше подорожей: видеоблог # WAY2WAY

Фортифікації в Кам'янець-Подільському почали з'являтися в XI столітті. Фортеця декілька разів перебудовувалася, над її спорудами в різні часи працювали італійські, польські, французькі, турецькі та інші майстри. Всього комплекс налічує 11 башт, кожна з яких має свою назву. У кутовій вежі (вона зветься Чорною) знаходиться унікальна криниця, яку багато століть тому видовбали в скелі. Глибина її досягає 40 метрів, діаметр — біля 6 метрів. Воду піднімали бочкою об'ємом в 80 літрів, підйомний механізм складався з величезного колеса, в середині якого бігав якийсь бранець.

Фортифікаційна система міста на ті часи була надзвичайно прогресивною. Вежі по периметру сполучались кріпосними стінами, утворюючи неправильний чотирикутник. Зважаючи на висоту схилів, фортеця ставала майже неприступною, вороги безліч разів намагалися взяти її штурмом, але лише одна спроба виявилась вдалою — в 1672 році турецька армія захопила Кам'янець-Подільський.

Екскурсійні можливості Кам'янецької фортеці

Ходи, башти та каземати фортеці відкриті для відвідування. В підземеллях діють експозиції, присвячені історії міста, збереглася боргова яма, в яку, для більшої наочності, було поміщено муляж боржника.

Під фортецею прокладено підземний хід, частину якого можна оглянути. За легендою він мав довжину в 30 км та дозволяв, в разі потреби, дістатись до сусіднього замку.

Дізнатись більше про унікальну архітектуру Кам'янецької фортеці можна, подивившись відео, яке було зроблене за підтримки Всеукраїнського торгівельного портала Tatet.UA

Сьогодні Кам'янець-Подільский вважається одним з найвизначніших й найкрасивіших місць на території України. Дістатись до нього можна маршрутним таксі, яке йде від залізничного вокзалу міста. Маршрутки зупиняються на вул. Старобульварній, від якої до фортеці веде Замковий міст. Зі Львова та з Хмельницького до Кам'янець-Подільського ходить декілька рейсових автобусів.

Наступна публікація