Кріль заявляє про змову

Депутат від НУ-НС Ігор Кріль вважає, що переговори зі створення коаліції БЮТ та НУ-НС є змовою частини депутатів з метою дерибану посад.

Народний депутат України від блоку НУ-НС, заступник голови партії "Наша Україна" Ігор Кріль називає “змовою” частини лідерів політичних сил ті переговори зі створення демократичної коаліції, що відбулися між НУ-НС і БЮТ по завершенні дострокових виборів до Верховної ради.

Про це Кріль заявив у коментарі УНІАН щодо ситуації навколо коаліційного процесу.

Ігор Кріль
УНІАН
Ігор Кріль зробив чергову гучну заяву
На переконання депутата, “створення в такий спосіб демократичної коаліції загрожує повторенням сценарію формування помаранчевого уряду після виборів президента України”.

"Ми вже це проходили у 2005 році. Згадаймо підкилимні інтриги, колотнечу у владі та розподіл портфелів за часів уряду Тимошенко, коли "коаліційні союзники" були готові перегризти одне одному горло", – заявив Кріль.

За його словами, "на початку жовтня 2007 року, по завершенні парламентських виборів, відбулись не переговори щодо створення демократичної коаліції, а змова частини лідерів політичних сил заради розподілу посад”. При цьому Кріль заявив: “Перший доказ тому – висунення на посаду голови Верховної ради В’ячеслава Кириленка. Такі питання повинні вирішуватись чесно і прозоро".

Водночас, за словами Кріля, "кандидатура Кириленка навіть не розглядалась на Політичній раді партії, і це свідчить про змову та особисту зацікавленість у портфелях”.
У цьому контексті Криль наголосив: “Якщо це не так, то нехай Кириленко відмовиться від посади спікера", і додав, що має право таке заявляти, бо заздалегідь відмовляється від будь-яких посад у владних структурах.

"Я не проти демократичної коаліції, але я проти "дерібану" посад", – заявив Кріль.

Як повідомляв iPlus, 1 жовтня на засіданні Політради блоку було прийнято рішення про доручення голові Політради В’ячеславу Кириленку провести переговори з Блоком Юлії Тимошенко щодо підписання угоди про створення демократичної коаліції.

5 жовтня прес-служба президента України повідомила про те, що Віктор Ющенко доручив лідерам БЮТ і НУ-НС провести переговори, мета яких - затвердження проекту коаліційної угоди про створення демократичної парламентської більшості.

8 жовтня прес-служба НУ-НС повідомила, що Політрада блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” одностайно запропонувала обрати голову Політради В'ячеслава Кириленка головою Верховної ради України шостого скликання. При цьому зазначалося, що до складу Політради входять голови всіх дев’яти партій – учасниць блоку, і що раніше кандидатуру Кириленка для обрання спікером нового парламенту підтримала Президія очолюваної ним партії “Народний Союз Наша Україна”.

15 жовтня лідери БЮТ та блоку НУ-НС в присутності преси підписали угоду про створення демократичної коаліції, зокрема, угоду підписали Юлія Тимошенко, Юрій Луценко і В'ячеслав Кириленко.

17 жовтня Віктор Ющенко заявив, що підтримує спільний план дій БЮТ і блоку НУ-НС та їхній намір сформувати більшість у парламенті.

Зокрема, зазначивши, що з волі людей більшість на виборах отримали сили, які підтвердили відданість демократичним і європейським цінностям, і що це – вже сталий і незмінний рух, Ющенко заявив: “15 жовтня Блок Юлії Тимошенко і блок "Наша Україна – Народна самооборона" представили президенту України свій спільний план дій і заявили про готовність сформувати більшість у парламенті України. Підтримую цей намір. Підкреслюю: ці сили взяли на себе відповідальність за розвиток ситуації і продуктивну роботу у вищому законодавчому органі”.

При цьому Президент зазначив, що очікує на утворення більшості коаліцією з моменту відкриття сесії Верховної ради.

Водночас, станом на 26 листопада угоду про створення коаліції з БЮТ не підписали семеро депутатів від НУ-НС, зокрема, Іван Плющ, Юрій Єхануров, Микола Оніщук, Ігор Кріль, Василь Петьовка, Станіслав Довгий, Віктор Тополов.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: