Крим без тепла: ситуацію визнали надзвичайною

У Криму визнали надзвичайною ситуацію, що з теплопостачанням, де через борги відключили опалення.

pilgi
УНІАН
Постійна комісія Ради міністрів Криму з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій визнала надзвичайною ситуацію, що склалася в автономії з теплопостачанням. Комісія зобов’язала газопостачальні і теплогенеруючі відомства "вжити заходів для відновлення подачі тепла на об’єкти соціальної сфери і в житлові будинки".

За дорученням кримського прем’єра Віктора Плакіди, створена міжвідомча робоча група з врегулювання питань, пов’язаних із отриманням лімітів газу, оплатою енергоносіїв, поверненням компенсації на різницю в тарифах, погашенням заборгованості й інших проблем, які призвели до порушення стабільного теплопостачання автономії.

Плакіда підкреслив, що керівництво Криму контролює процес відновлення стабільного газо- і теплопостачання населених пунктів, і не допустить дестабілізації ситуації на території автономії.

Як відомо, з початку цього тижня компанія "Кримгаз" почала відключати від газу котельні в автономії через борги тепловиків. Найбільший постачальник тепла в автономії – підприємство "Кримтеплокомуненерго" – заборгувало НАК "Нафтогаз України" майже 100 млн. грн.

11 лютого прокурор Криму Владимир Бойко зажадав від "Кримгазу" припинити дії з припинення газопостачання котельних, які забезпечують життєдіяльність 40 населених пунктів Кримської автономії. Дії газовиків, вважають у прокуратурі, суперечать закону "Про теплопостачання", яким забороняється відключати в опалювальний період об’єкти теплопостачання як об’єкти життєзабезпечення і стратегічного призначення.

"Кримгаз" одержав прокурорський протест 12 лютого і зобов’язаний відреагувати на нього не пізніше ніж, через десять днів.

Разом із тим, голова правління "Кримгазу" Василь Рогатин підкреслює, що "Кримгаз", навіть якщо його зобов’яжуть, "не в змозі технічно виконати" подачу газу на теплогенеруючі підприємства, оскільки скорочено подачу газу з материка до Криму.

"Газ - це товар, який просто так не відпускається", - додав голова правління ДАТ "Чорноморнафтогаз" Анатолій Присяжнюк.

Як відомо, в низці міст в Криму почали відключати котельні ще 10 лютого. Серед штрафників опинилися Сімферополь, Джанкой, Велика Ялта і Євпаторія. З 12 лютого більшість шкіл і дитячих садків в Євпаторії припинили роботу через відсутність тепла.

Читайте також:

У Криму відключають котельні через борги за газ

В Євпаторії закрили школи через борги за газ

Опалювальний сезон в Дніпродзержинську завершиться 1 березня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: