Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Крим – це Україна": затриманий за державну зраду екс-суддя заявив про власний патріотизм

На думку Чорнобука, ніяких законів він не порушував.

У Києві впіймали екс-голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука. Він був у розшуку з літа цього року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Силовики впіймали чоловіка вранці у спальному районі столиці. Це вже друга спроба затримання – у липні, коли Чорнобука оголосили в розшук, відбулися обшуки в його квартирі, але тоді йому вдалося переховатися від слідства. Тепер колишньому судді оголосили підозру та скерували його до суду для обрання запобіжного заходу.

ВідеоПісля довгих пошуків у Києві затримали екс-главу Апеляційного суду Криму

В Голосіївському суді столиці обирають запобіжний захід екс-главі Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку. Він перебував у розшуку з літа цього року. У Криму на початку анексії, запевняють у прокуратурі, допомагав перелаштовувати суди на російське законодавство, чим і допоміг анексії. 

Після довгих пошуків у Києві затримали екс-главу Апеляційного суду Криму

Прокуратура звинувачує Чорнобука у державній зраді. У Криму він начебто допомагав суддям перейти під російське законодавство, а також був присутній на представленні так званого прокурора Криму Наталі Поклонської під російським прапором. У власних інтерв'ю Чорнобук не приховував співпраці з окупантами. "Я присягу давав не народу і не президенту, а присягу судді", - заявляв він.

Далі начебто відбувався конфлікт з окупаційною владою, суддя писав проукраїнські пости і навіть служив в українській армії. Нам вдалося поспілкуватися перед судом з Чорнобуком. Тепер він засуджує окупацію і коллег. Запевняє, що саме тому і повернувся на материкову частину України. Він дуже змінився – має бороду, прикриває від камер обличчя. Свою колишню поведінку пояснює: тоді час вимагав так діяти. "Норма про окупацію була прийнята пізніше. А тоді все було за законом", - вважає він. На запитання, чи є Крим Україною, відповідає ствердно: "Так, Україна".

Як повідомлялося, екс-суддю затримали у суботу, 3 листопада, у Подільському районі столиці, а саме у місцевості вітряних гір близько 10:30. Чорнобук обіймав посаду керівника апеляційного суду півострова від 2011 до 2014 року. Від літа 2018 року він перебуває у розшуку за рішенням прокуратури Криму за звинуваченням у державній зраді.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції