Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

На думку заступника секретаря РНБО Гавриша, нацбезпеці України також загрожують криза, техногенні катастрофи та незахищеність інформаційного простору.

Головними загрозами безпеці України є невирішеність питання демаркації її кордонів із трьома сусідніми державами (Росією, Білоруссю та Молдовою) і напружена ситуація в Криму.

Про це заявив заступник секретаря РНБО Степан Гавриш.

"Ми маємо ключову загрозу, яка пов’язана з тим, що біля п’яти тисяч кілометрів східного кордону не є демаркованими з трьома державами. Ця тема є найбільш важливою", - наголосив він. Чиновник назвав ще кілька проблем, що ставлять під сумнів нацбезпеку України.

"Ми маємо загрозу для суверенності з тим, що постійно відчуваємо напруження на Кримському півострові. Зрозуміло, що сепаратизм і в цьому, і в інших місцях України штучно підігрівається, щоб підтримувати нас в турбулентному стані. Думаю, що дискусія навколо "ширки" (широкої коаліції БЮТ і Партії регіонів - ред.) була пов’язана із зовнішніми впливами певними. Ми зараз бачимо дуже серйозні впливи з точки зору оцінки в російській пресі ситуації в Україні, в тому числі з діяльністю "Нафтогазу", - наголосив Гавриш.

Крім того, в якості чинника ризику він назвав фінансово-економічну кризу: "Ми не уникли тиску фінансової кризи, яка не тільки була інструментом на формування внутрішньої і зовнішньої політики України, як глобальний фактор, але й була помножена на складний економічний розвиток України в цілому, де серйозне системне реформування знаходилося в початковому стані".

На переконання чиновника, економічні проблеми "є одним з основних викликів, оскільки ситуація в українській економіці є достатньо складною попри оптимістичні заяви уряду, ми маємо глибоку рецесії, падіння ВВП 21%". Також Гавриш звернув увагу на проблему інформаційної безпеки.

"Ми готуємося до розгляду питання про інформаційну доктрину. Ми готуємо також питання про перехід на цифрове мовлення і в цьому контексті ми готуємо рішення щодо суспільного мовлення в Україні. Ще одна загроза – це старіння інфраструктури і техногенні загрози, які часто викликають в Україні глибокі кризи", - наголосив заступник секретаря РНБО.

Разом із тим, він відзначив, що Україна зайняла досить м'яку позицію в питанні боротьби з проявами сепаратизму. "Ми досить толерантно ставимося до критики будь-яких проблем, пов’язаних із державним розвитком. Але ця терпимість є надмірною, коли лунають прямі заклики до від’єднання частини української держави і передачі іншій державі, до того, щоб українці, в порушення Конституції, отримували подвійне громадянство. Дискусії навколо спірності тих, чи інших територій не є свободою слова, це є класичний сепаратизм, який загрожує не тільки стабільності України, але й Європи в цілому", - наголосив Гавриш.

У той же час, він визнав, що Україна сьогодні має найглибшу за часів незалежності кризу у відносинах із Росією.

Окремо Гавриш виділив проблему енергетичної безпеки, відзначивши, що газові контракти з РФ "відрізали нам доступ до середньоазійського палива". Втім, чиновник додав, що Україна збереже статус транзитера енергоресурсів.

Нагадаємо, нещодавно заступник секретаря РНБО, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко звернувся до ЗМІ з проханням не транслювати "іноземну брехню" щодо стану справ в енергетичній сфері України.

Чиновник порадив журналістам "активно протидіяти інформаційній кампанії, яку керовані ЗМІ однієї країни розв'язали проти нашої держави". Назву цієї країни він не уточнив, але, вочевидь, йдеться про Росію, яка постійно говорить про газові проблеми України.

Читайте також:

РНБО порадила українським ЗМІ не транслювати "іноземну брехню"

Росія вважає, що її телебачення виконує гуманітарну місію в Україні

Чорноморський флот Росії почав повертати Україні борги

Росіяни пояснили, за що вони не люблять Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: