Крим і Москва підписали програму співробітництва

Джарти і Лужков підписали програму співробітництва, висловивши задоволення, що з новим президентом "сіра сторінка, коли на Росію не звертали увагу", закінчилася.

Глава уряду Криму Василь Джарти і мер Москви Юрій Лужков у суботу підписали програму співробітництва на 2011-2013 роки.

Як повідомив журналістам кримський прем'єр, програма передбачає співпрацю Ради міністрів Криму та уряду Москви в різних напрямках, зокрема, соціальне, культурне, економічне та наукове. Джарти висловив надію, що всі пункти підписаного документа будуть втілені в життя.

"Ми будемо з Юрієм Михайловичем (Лужковим - ред.) В дуже тісному зв'язку працювати для того, щоб вибудовувати не лише відносини (між Москвою і Кримом - ред.), Але і щоб якість наших відносин відчули люди, які живуть в Україні і які живуть у Російської Федерації ", - сказав він.

За його словами, є безліч питань, в яких Крим і столиця Росії можуть обмінюватися досвідом в сфері охорони здоров'я. Крім того, за словами Джарти, відповідно до підписаної програми, у другому півріччі поточного року в Москві планується відкрити магазини, в яких буде реалізовуватися продукція з Кримського півострова.

Кримський прем'єр також відзначив, що Москва і Крим будуть разом розглядати проект будівництва моста через Керченську протоку.

Разом з тим, виступаючи на церемонії підписання, Джарти висловив жаль у зв'язку з тим, що "дуже довгий час Крим обходила російська сторона, не з причини того, що ми не могли або не хотіли, а тому що політика держави була така, що на Росію не звертали уваги, і на Москву тим більше ".

"Та сіра сторінка в історії України вже закінчилася, ми її перевернемо і почнемо з чистого аркуша відносини. Тому що є розуміння двох глав держави - президента України Віктора Януковича і президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, і в рамках цього складаються нові відносини між Автономною республікою Крим і столицею Росії Москвою ", - підкреслив прем'єр Криму.

Джарти нагадав про наміри президента України створити умови для того, щоб Крим став "перлиною України, і для цього готується закон про Крим, щоб поліпшити його інвестиційну привабливість і де інвестор буде відчувати себе комфортно і гідно".

На думку глави уряду Криму, якщо такі умови будуть створені в автономії, то інвестори будуть отримувати не тільки моральне задоволення, а й економічне.

Він також зазначив, що співпраця з Москвою стане поштовхом для розвитку Криму.

Серед пріоритетів співпраці, Джарти назвав розвиток санітарно-курортної сфери і рекреації, розвиток сільського господарства, транспорту та альтернативної енергетики, зокрема будівництво вітроелектростанцій.

Читайте також:

Путін прибув до Криму для зустрічі з Януковичем

Андрухович вважає, що Криму і Донбасу треба відділитися від України

У Росії вважають, що Янукович віддасть Путіну Крим

Опозиція просить Януковича відповісти Лужкову відносно Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: