Крим пом'янув жертв Голодомору

Християни та мусульмани Криму проводять молебни в пам'ять про жертв Голодомору в Україні.

У православних храмах Криму проходять служби, а в мусульманських мечетях - молебні, присвячені пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

Голодомор 1932-1933 (Фото: wordpress.com)
Архів
Як повідомила прес-служба Ради міністрів Криму, завтра, 24 листопада, в сімферопольському кафедральному Соборі св. Петра і Павла відбудеться панахида, яку відслужить митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. 

У панахиді візьмуть участь члени Радміну і президії Верховної ради автономії, громадськість.
 
Потім в Храмі рівноапостольних князів Володимира і Ольги Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату відбудеться реквієм пам`яті жертв Голодомору. Після цього на соборній площі храму пройде панахида за участю духівництва, прихожан і мирян УПЦ Київського патріархату і Української Греко-Католицької Церкви. 

Крім того, 24 листопада в регіонах півострова відбудеться загальнонаціональна акція "Запали свічу!". 

"У населених пунктах автономії пройдуть жалобні заходи в пам`ять про загиблих від Голодомору, будуть приспущені державні прапори і обмежені розважальні заходи", - говорять в Радміні. 

У всіх регіонах і містах Криму 24 листопада о 16.00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання. У цю хвилину буде припинено рух громадського і приватного транспорту в населених пунктах (з подачею відповідних звукових сигналів). Потім, о 16 годині 02 хвилини, кримчан закликають запалити свічки на згадку про загиблих. 

У кримських музеях і бібліотеках організовані виставки, присвячені трагічним подіям голодоморів в Україні, проходять лекції, уроки пам`яті з демонстрацією тематичних документальних фільмів. У навчальних закладах півострову проходять "круглі столи" на теми: "Історія свідчить", "Трагедія українського народу", "Не замовкають дзвони пам`яті", "Сторінками історичних архівів", "Жахи Голодомору 1932-1933 років".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: