Крим та інвестиції: про що говорили в Анкарі Зеленський та Ердоган

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президенти двох країн чимало часу присвятили економічним питанням.

Політика та економіка були в центрі уваги президентів України Володимира Зеленського та Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана під час їхньої першої зустрічі в Анкарі.  Сторони підтвердили спільне бачення низки проблем у Чорноморському регіоні, зокрема статус Автономної Республіки Крим.

Півострів, як і раніше, Туреччина вважає частиною України, а анексію Криму Росією – незаконною. "У Росії та окупованому Криму незаконно утримується понад 100 в’язнів. Просимо, щоб Туреччина й надалі піднімала питання щодо їхнього звільнення. В інтересах усіх країн Причорномор’я також добиватися звільнення українських моряків", – наголосив Зеленський. Також ішлося про захист прав кримських татар на анексованій території. Крім того, глави держав обговорили мінський переговорний процес і ситуацію на Донбасі, а також ушанували хвилиною мовчання загиблих напередодні чотирьох оборонців України.

Відео Зеленський у Туреччині зустрівся з кримськотатарською діаспорою та Ердоганом

Після офіційної церемонії відбулася розмова "віч-на-віч", її подробиць жодна зі сторін наразі не повідомляє. Завтра Зеленський вирушить з Анкари до Стамбула, де зустрінеться зі Вселенським патріархом Варфоломієм.  

Зеленський у Туреччині зустрівся з кримськотатарською діаспорою та Ердоганом

Поза тим Зеленський та Ердоган говорили про торговельно-економічну співпрацю та завершення формування тексту угоди про зону вільної торгівлі між державами. Під час зустрічі президентів також ішлося про розвиток туризму та інвестиції. Зеленський запросив представників Туреччини відвідати форум щодо відновлення Донбасу, який відбудеться восени в Маріуполі, та вкладати кошти в інфраструктурні проекти в Україні. Зі свого боку український президент пообіцяв покращувати бізнес-клімат і гарантувати інвесторам та підприємцям захист.

Після завершення двосторонніх перемовин у присутності глав держав було підписано протокол про домовленості щодо використання й вивчення космосу між Національним космічним агентством України та Національним космічним агентством Турецької Республіки. Документ підписали посол України в Туреччині Андрій Сибіга та голова Національного космічного агентства Туреччини Сердар Гусейн Йилдирим.

Як повідомлялося, президент Зеленський прилетів до Анкари, де зустрінеться з президентом Ердоганом. Українського лідера супроводжує в поїздці лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Ще сьогодні ця подорож перебувала під загрозою зриву через загострення безпекової ситуації на Донбасі, де під Павлополем були вбиті чотири військовослужбовці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції