Крим у кожного свій

У Криму знайдеться місце і для незаможних відпочивальників, і для туристів середнього статку, що можуть дозволити собі комфортне житло.

Ніколаєвка (Фото: www.tour.crimea.com)
Ніколаєвка - досить дешевий курорт, де можна розміститися в наметі або зняти кімнату. (Фото: www.tour.crimea.com)

Без дорогого масажу, без екзотичних страв, з вигодами у дворі, але біля моря й на свіжому повітрі. Такий відпочинок теж має своїх прихильників серед українців. Ці розраховують кожну копійку й обирають здебільшого вже знайомі та сподобані місця. 

Наприклад, компанія старих друзів щороку влітку збирається на дикому пляжі під Євпаторією. 

Говорить Рафік Ізмайлов – відпочивальник з Кривого Рогу: "Відпочиваємо дикунами, але це нас влаштовує більше, ніж відпочинок у санаторії”. 

Подалі від міста і ближче до моря в наметових апартаментах - так Микола Рурич із Володимира-Волинського разом із родиною вже 5-й рік поспіль проводить свою відпустку . Він підрахував, що 20 днів відпочинку на шістьох обходиться в 3,5 тисячі гривень: "Якщо жити в санаторії, будинку відпочинку, вийде десь утроє більше, навіть учетверо".

Для не готових відмовитись від благ цивілізації завжди знайдуться койко-місця. У курортних селищах майже в кожному дворі є готель. Лідія Губіна, власниця садиби, каже: "6 у дворі й 5 туалетів у дворі, не рахуючи в приміщенні”. З-поміж двох десятків номерів у садибі Лідії Губіної вільним був лише один, і той недовго. 

У селищі Ніколаєвка під Сімферополем місце в такому напівдворовому номері коштуватиме 10-15 доларів за добу. Вхід на пляж – гривня. Пляжний сервіс можна отримати місцевого гатунку. Місцева екзотика – східна кухня. Хасан Бай щодня готує казан плову, у вихідні – два, а то й навіть три. У пік сезону населення 10-тисячної Ніколаєвки зростає разів у 15. Джеліл Сейванов, повар, нарікає на важку працю: "Улітку ми не спимо - цілодобово працюємо, взимку відпочиваємо".

Алушта
В Алушті відпочинок не такий дешевий (Фото: zurbagan.com.ua).

Для Володимира Педоса, відпочивальника з Білої Церкви, різниця очевидна: "Південний берег – там, мабуть, трошки дорожче буде проживання і взагалі, а такий сервіс для пересічного українця досить прийнятний”. 

Південнобережний сервіс зустрічає курортників вже на під’їзді до Алушти. Про ціни розповів Анатолій Панасенко, мешканець Алушти: "2-кімнатна квартира, вона буде коштувати 40-35 доларів. Вода холодна, гаряча, телевізор, холодильник, до моря десь 10-15 хвилин”. І море в Алушті дорожче – 4 гривні. Цю неприємність алуштинці компенсують безмежною любов’ю до курортників. 

Крим відкриється відпочивальникам залежно від вмісту їхнього гаманця. Хтось за місяць відпочинку витратить лише 100 доларів, живучи далеко від моря, у коморі без води та зі зручностями надворі. Але найбільше Крим полюбляє турист середнього статку, який може собі дозволити більш-менш комфортне житло, їстиме те, що пропонують місцеві ресторанчики, та купуватиме нехитрі розваги. 

У сотню гривень обійдеться екскурсія. За триста в блондинки з’являться африканські косички. Наворожити собі щастя – тут із ціною кому як поталанить. 

А на згадку про відпочинок – портрет. Все, аби тільки курортник прощався з грошима легко.

ВідеоКрим у кожного свій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: