Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримчан, які вимагали приєднати півострів до Росії, засудили до 3 років тюрми умовно

Активісти організації "Севастополь-Крим-Росія" не вважають себе винними. Натомість вони звинувачують владу у проведенні "необандерівської політики в плані захисту російського населення".

Песочные воры
Росбалт
Засуджений активіст Валерій Подьячий
Апеляційний суд Криму виніс вирок активістам громадської організації "Севастополь-Крим-Росія" Валерію Подьячому і Семену Клюєву, які звинувачувалися СБУ в посяганні на територіальну цілісність України.

Вони засуджені на 3 роки позбавлення волі умовно з відстрочкою виконання вироку на 1 рік. Активісти вважають вирок несправедливим і обіцяють його оскаржити, а представники націоналістичних організацій Криму навпаки вважають, що вирок суду надто м'який, пише "Коммерсант-Украина".

Валерій Подьячий з вироком не згоден. Він заявив, що не вважає себе винним. "Віктор Янукович та його команда, по суті, ще не відійшли від необандерівської політики в плані захисту російського населення. Права росіян продовжують утискатися", - сказав Подьячий, пообіцявши подати касаційну скаргу на це рішення.

Його підтримує голова української філії російського Інституту країн СНД Володимир Корнілов. "Таке рішення свідчить про подвійні стандарти в українському суспільстві. Коли одні люди спокійно роздумують про можливе відділення Донбасу або Галичини, їх тільки критикують в Інтернеті. А коли подібні заяви роблять проросійські активісти, їх починають переслідувати", - сказав Корнілов.

Представники націоналістичних сил Криму до рішення суду віднеслися позитивно. "Якби в Росії хтось виступив з подібними заявами, він давно видобував би руду в Сибіру", - вважає голова кримської обласної організації Конгресу українських націоналістів Василь Овчарук.

"Якщо Подьячий та його друзі так хочуть жити в Росії, то хай скористаються програмою переселення співвітчизників і їдуть до Росії, - заявив Овчарук, підкресливши, що вирок є надто м'яким. - За таке слід давати реальні терміни, щоб сепаратисти скуштували тюремної баланди і облишили свої злочинні думки".

Нагадаємо, в січні 2008 року Головне управління СБУ в АРК порушила проти Семена Клюєва і Валерія Подьячего кримінальну справу за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу ("посягання на територіальну цілісність і недоторканність України") за те, що вони публічно закликали приєднати Крим до Росії. Зокрема, Семен Клюєв звернувся до Верховної ради АРК з проханням прийняти декларацію про возз'єднання Криму з Росією і оголосити півострів територією, що знаходиться під юрисдикцією Російської Федерації.

11 грудня 2009 року Апеляційний суд АРК засудив Семена Клюєва до 4 років позбавлення волі, відклавши виконання вироку, враховуючи похилий вік підсудного - 68 років. Семен Клюєв оскаржив вирок у Верховному суді. Його адвокати доводили, що він апелював до конкретного державного органу - Верховної ради АРК, тому таке звернення не можна трактувати як протиправне.

Крім того, на думку адвокатів, вирок суперечить практиці Європейського суду з прав людини, згідно з якою демократія дозволяє висувати і обговорювати будь-які політичні програми, що навіть ставлять під сумнів наявний державний лад, - за умови, що ці програми не завдають збитку самій демократії. Верховний суд прийняв сторону захисту, після чого справу повернули на повторний розгляд до Апеляційного суду АРК.

Читайте також:

БЮТ: сьогодні існує загроза війни з Росією в Криму

Wikileaks: Росія може спровокувати заворушення в Криму

Затулін: скасування автономії Криму призведе до розриву відносин між Україною і Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції