Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримчани-біженці можуть "гостювати" на материку лише близько місяця

У держави немає офіційного статусу для біженців, як і комплексної програми їх облаштування.

Із Криму виїхало вже 5 тис. українців та кримських татар, і, згідно з очікуваннями соціологів, найближчим часом це число зросте на порядок.

Україну чекає різношерстий потік "втікачів", пише видання Фокус. З півострова активно виїжджають люди, які підтримали Євромайдан, татари-мусульмани, а також іудеї, які побоюються утисків. І особи, які практикуюють заборонені в Росії вчення, наприклад, члени релігійної ісламської школи Хізб ут-Тахрір.

Залишають кримську землю і українські греко-католицькі священики, а також україномовні люди і викладачі української мови і літератури.

При цьому досі законодавчо не врегульований статус переселенців, адже кримську владу Київ не визнає, а тому жителі півострова, які виїхали на материк, не є біженцями у традиційному сенсі слова. Відповідно, у держави немає перед ними жодних зобов'язань, як немає і комплексної програми облаштування. Так, гарячі лінії для кримчан Мінсоцполітики відкрило лише кілька тижнів тому.

Реально допомагають кримчанам і активісти, насамперед із західних областей. Так, місцеві жителі безкоштовно надають біженцям житлоплощу. Однак у більшості випадків такої гостинності вистачає не на дуже тривалий термін - близько місяця.

Також обмежені можливості відомчих санаторіїв, які взяли до себе кримчан. Так, за словами начальника прес-служби Київського метрополітену Наталії Шуман, зібраних за допомогою Червоного Хреста, грузинського посольства та волонтерів грошей вистачить на те, щоб забезпечувати переселенців в санаторії "Метро" продуктами і мінімальними послугами ще півтора місяця. А далі - невідомість. В санаторії київського метрополітену, розташованому в селі Літки під Києвом, зараз проживає близько восьми десятків кримчан.Голова КМДА Володимир Бондаренко обіцяє виділити на потреби кримчан додаткове фінансування, але точних його обсягів і дат не уточнює.

Те саме відбувається і з іншими кримчанами, тому вони не дуже сподіваються на державну допомогу.

Як повідомлялося раніше, кримчани активно відмовляються від російського громадянства. Для цього в Сімферополі люди стоять у чергах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції