Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримчани стоять по кілька годин у черзі, щоб придбати російську SIM-картку

Кримом активно ширилися чутки, що з 1-го липня мобільний зв'язок від українських операторів зникне

Українські оператори мобільного зв'язку можуть припинити роботу на окупованому півострові. Мобільного апокаліпсису чекали вже сьогодні - Кримом активно ширилися чутки, що з 1-го липня зв'язок зникне. Люди вишикувалися в черги за російськими сім-картками. Їх продають лише в декількох місцях і тільки за російським паспортом, йдеться в ТСН:16:45.

Сім-картки МТС-Росія у Криму продають уже зо два тижні, але попит з'явився лише тепер, коли півостровом поповзли чуткии, що днями українські номери чи то відімкнуть, чи то на них запровадять роумінг. Люди по кілька годин стоять за новими сім-картками.

Паніки додали SMS, які МТС-Україна надіслала своїм кримським абонентам. Людей попередили – зв'язок може погіршитись або й узагалі зникнути.

Пані Людмила, яка вже 13 років працює в галузі нерухомості, міняти номер не хоче. Новий слід буде повідомити сотням клієнтів та бізнес-партнерів, дізнатись їхні новІ номери та геть замінити базу контактів.

"Дуже багато абонентів будуть губитися, у мене бізнес на телефоні, звичайно це не зручно, хотілося б або, щоб зберігався номер, якщо це можливо, або якось щоб роумінгу не було, нехай дві працюють", - каже жінка.

МТС-Україна повідомила, що складнощі в обслуговуванні та експлуатації мережі в окупованому Криму виникають через неможливість розраховуватися на території півострова гривнями з партнерами, постачальниками та абонентами. Це, мовляв, може призвести до виходу з ладу обладнання та погіршання зв'язку.

"Ми робимо все можливе, щоб абоненти продовжували користуватися своїм зв'язком на колишніх умовах, але на жаль, в даний момент, не всі обставини можуть бути усунені силами МТС-Україна. Ймовірність того, що будуть виникати якісь складнощі мережею вона є", - запевняє прес-секретар МТС-Україна Вікторія Павловська.

Якісний зв'язок не може гарантувати своїм кримським абонентам і інша велика мобільна компанія "Київстар".

"Фактично в Криму компанія вже довгий час працює в тривалому форс-мажорі. Ми можемо проводити оплату виключно у гривні, але на жаль, немає такої можливості – сплачувати в гривнях в Криму і є певні проблеми, які виникають з орендодавцями, наприклад, під місця розташування базових станцій, з оплатою за електроенергію, наприклад, що призводить до відключення певних базових станцій", - каже представник компанії "Київстар" Михайло Шуранов

Обидва українські оператори мобільного зв'язку запевняють – працюватимуть у Криму до останнього, але наскільки довго – ніхто сказати не може. Окупаційна влада може будь-якої миті відімкнути їхні станції, звільнивши ринок для російських та не залишивши кримчанам вибору. Нині МТС-Росія пропонує їм лише один тарифний план та номери, закріплені за Краснодарським краєм. Безкоштовно дзвонити можна тільки туди та по Криму. Дзвінки в інші регіони Росії коштуватимуть 3 рублі – це приблизно гривня - за хвилину. Тарифи українських операторів, кажуть експерти, були вигіднішими.

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції