Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримська автопаніка. Жителі півострова масово продають авто через русифікацію автономерів

Кримчани не в захваті від русифікації автономерів. Жителі півострова знімають авто з реєстрації та везуть на продаж в Україну

В Криму починається гаряча пора – на півострові до 1 квітня необхідно змінити автомобільні номери. Так, Російська Федерація пропонує цифри 82 та 92, як коди Криму та Севастополя відповідно. Однак, чому жителі півострова не бажають їздити на автівах з такими цифрами дізналися кореспонденти програми "Гроші".

Вся проблема російсько-кримських номерів у тому, що з такими номерними знаками водії зможуть подорожувати лише півостровом або безкраїми просторами Російської Федерації, але ніяк не Україною чи територією будь якої іншої європейської країни. Адже, ЄС досі не визнав анексію Криму Росією. Та й відмовитись від "Кримнаш"-номерів, які наполегливо пропонує ДАІ Росії, неможливо.

Тож, кримські автолюбителі відклали всі справи та стали в черги на оформлення нових номерних знаків, адже, якщо 1 квітня транспорт виїде без відповідних російських кодів – одразу ж опиниться на штраф-майданчику. Паніка на півострові зашкалює, а черги автомобілістів, здається, не мають кінця.

Від безвиході кримчани приїжджають на автомобільні базари "прикордонних" регіонів України (попередньо знявши авто з реєстрації в Криму) для того, щоб продати "залізного коня", а на виручені кошти придбати автомобіль з номерами материкової Росії. Адже, як відзначають водії, з російськими номерами все ж можна їздити і до інших країн та й авто в Україні значно дорожчі.

На такі зміни в окупованому Криму відреагували і в Україні. Зокрема, пропонується розробка номерів-аналогів для авто з кодами 82 та 92. Таким чином, у сервісних центрах, які теж тільки планується створити, водій автомобіля з кримськими номерами матиме змогу замінити їх на законні українські номерні знаки.

"Пропонується створити сервісні центри на КПП в'їзду–виїзду, які будуть виконувати певні функції, зокрема видача номерних знаків українського зразка. Це будуть дублікати тих знаків , які були на автомобілях , що були зареєстровані за цими автомобілями в Україні", - пояснив Наріман Устаєв  голова держслужби України у справах АРК та Севастополя.

 

І як би російські ЗМІ, котрі завітали на "прем'єрні" черги до кримських МРЕО, не висвітлювали позитив від нововведень, кримчани все ж не поспішають реєструвати свої автівки. А відповідно, розмір транспортного податку на півострові катастрофічно малий.

"Згідно з даними управління ДАІ, на території Криму пройшли реєстрацію лише 200 тис. автотранспортних засобів з 800 тис. В результаті, надходження податку на транспорт за I квартал склали 493 тис. руб. Це навіть не 1%, а 0,6%", - таку інформацію представив "міністр фінансів" Криму Володимир Левандовський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції