Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Абітурієнти з Криму не вичерпали норму на вступ і стали гірше володіти українською

Із 3 тисяч виділених квот, було використано лише 200.

Під час вступної кампанії у 2017 році до вишів на материковій Україні вступили 200 кримчан, хоча квот було виділено на 3 тисячі абітурієнтів.

Про це розповіла Ольга Куришко, юрист ГО "Крим SOS" на прес-конференції "Постраждалі від конфлікту: як Україна забезпечує реалізацію їх прав", передає РБК-Україна.

Юрист заявила, що абітурієнти з тимчасово окупованого Криму продовжують вступати у вищі навчальні заклади на материковій Україні, але  не використовують виділених квот. Протягом минулого року таких вступників нарахували близько двохсот, хоча було виділено 3 тисячі місць. Куришко також поскаржилась на низький рівень знання української мови у вступників з Криму.

"Діти, які приїздять вступати до вишів на контрольовану територію, уже не володіють українською мовою на достатньому рівні. Умови вступу для всіх однакові. В даному питанні ці абітурієнти не на рівних, і вони вже не є конкурентоспроможними", - сказала Юлія Куришко.

Що стосується соцвиплат таким студентам, то Куришко наголосила, що вони можливі лише тоді, коли студент зареєструється на підконтрольній території.

Нагадаємо, що в анексованому Криму кількість шкіл з кримськотатарською мовою навчання скоротилася вдвічі, українських шкіл не залишилося взагалі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції