Кримські депутати проти відкриття на півострові офіса США

Парламент автономної республіки звернувся до Верховної ради: депутати вважають вікдриття представництва США в Криму порушенням Конституції.

Верховна рада Криму направила керівництву України звернення із закликом утриматися від відкриття в Сімферополі представницького офісу США.

Про можливість організації американської дипломатичної присутності в Криму йдеться у Хартії про стратегічне партнерство, яку в грудні минулого року підписали глави зовнішньополітичних відомств України та США. Під час нещодавнього візиту на півострів посол США в Україні Вільям Тейлор повідомив, що американський представницький офіс має займатися інформаційними питаннями, обміном студентами та розвитком туристичних і бізнесових зв’язків.

Однак кримський парламент вважає, що задекларовані українським МЗС наміри порушують Конституції України та Криму. У зверненні до президента, голови парламенту та уряду України кримські депутати зазначили, що відкриття представницького офісу США розцінюється значною частиною громадськості Криму як провокаційне, спрямоване на підрив політичної стабільності в Криму і на подальше погіршення українсько-російських відносин.

Тому, сказано у зверненні, зважаючи на необхідність нормалізації стосунків між Україною і Росією та керуючись інтересами більшості кримчан, парламент автономії не бачить підстав для відкриття американського дипломатичного офісу у Сімферополі.

18 лютого представники Партії регіонів, Компартії та низки проросійських громадських організацій провели в Сімферополі мітинг проти планів США відкрити на півострові своє представництво. Демонстранти облили бензином і спалили опудало "Дяді Сема" - персоніфікованого образу Сполучених штатів і скандували "Геть Америку!"

Читайте також:

Кожен шостий росіянин готовий воювати з Україною за Крим
Затулін: Україні нічим захистити Крим від Росії
Заступник Обами запросив Тимошенко до США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: