Кримські козаки вивісили на горі російський та Андріївський прапори

На місці російського триколора раніше висів український стяг. Козаки запевнили, що вони його не знімали.

Російський прапор у Ласпі
Новый Регион
Козаки охоронятимуть вивішені прапори
Рада козаків Криму виставила цілодобове чергування в районі гори Іліяс-Кая в урочищі Ласпі під Севастополем, щоб присікти можливу спробу співробітників СБУ зняти зі скелі Андріївський і російський прапори, вивішені на честь Дня ВМФ Росії.

Про це повідомив член Ради козаків, отаман козачого куреня Бахчисараю Сергій Юрченко.

"Майже одразу після того, як ми вивісили прапори, в українських спецслужб почалася сверблячка. З СБУ вже подзвонили севастопольському отаманові Анатолію Мареті (який в акції участі не брав), погрожували кримінальною справою за образу національного символу – українського прапора, що висів раніше на Іліяс-Каї, і вимагали зняти російський триколор. Мовляв, гаразд Андріївський прапор вивісили, а російський – це провокація", - розповів він.

За словами Юрченка, його повідомили, що СБУ виходило на контакт з сімферопольськими козаками. Їх особливо цікавило, де живуть альпіністи Олег і Ігор Пугач, що брали участь у вивішуванні прапорів.

Отаман козачого куреня вважає, що погрози спецслужби не мають під собою жодних підстав.

"Російський триколор на Україні не заборонений, інакше доведеться заборонити, у тому числі, і милі серцю деяких панів американський, і грузинський прапори. Образу державної символіки нам теж не пришиєш. Ми спеціально перед своєю акцією зняли гору і на знімках видно, що українського прапора сьогодні з ранку на скелі не було. Хто його до цього зняв – не наша справа. Хай шукають хуліганів", – відзначив Юрченко.

Він також повідомив, що у зв'язку з ажіотажем, у зв'язку акцією, з сьогоднішнього дня на Іліяс-Кає чергуватиме цілодобовий наряд козаків.

"Зняти прапори ми нікому не дозволимо. Як мінімум, до Дня російського флоту вони будуть висіти", – підкреслив Юрченко.

Читайте також:

Україна вимагає, щоб Росія припинила порушувати угоду про ЧФ РФ

Україна висилає російського дипломата

ЧФ Росії звинуватив Україну в провокації

Влада Севастополя висловила претензії Будинку Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: