Кримські ліві зірвали акцію прихильників УПА

На трасі Євпаторія-Сімферополь сьогодні вранці було зупинено автобус з кримськими активістами Молодіжного фронту "Прорив".

Активіст кримської організації Прорив
УНІАН
У Криму триває протистояння навколо статусу Української повстанської армії.
Сьогодні в Сімферополі представники лівих сил (ПСПУ, КПУ, партія "Союз", партія "Руський блок" та інші) зірвали акцію правих сил – прихильників Української повстанської армії.

Як передає УНІАН, акція прихильників УПА мала відбутися в Сімферополі біля пам`ятника Тарасу Шевченку, проте на 12.00 – час початку акції – площу перед пам`ятником оточили співробітники міліції (близько 200 осіб), а також бійці "Беркута".

Опівдні на площі зібралися представники лівих сил – близько 300-400 осіб. Вони тримали в руках прапори своїх партій і транспаранти з гаслами проти УПА: "Фашизм не пройдет!", "Бандеровцы служили Гитлеру, потомки – Ющенко!".

До цього часу на площу перед пам`ятником Шевченка підійшли представники Конгресу українських націоналістів, НРУ, УРП "Собор", Української народної партії та деяких інших сил - всього близько 40 осіб. Представники правих сил збиралися покласти квіти до пам`ятника Шевченку, проте цього їм зробити не вдалося, оскільки пам`ятник оточила міліція.

Після цього між активістами правих і лівих сил почалися активні словесні баталії із взаємними образливими висловлюваннями й жестами. Представники ПСПУ і комуністи кричали: "Бандерівці, геть із Криму!, Фашизм не пройде! СС -геть!". Між опонентами знаходився ланцюг міліціонерів і "Беркута". В результаті активістам правих сил так і не вдалося покласти квіти до пам`ятника Шевченку, вони розвернулися й пішли в напрямку до центру Сімферополя, проте їх почали переслідувати представники лівих сил, виникли локальні бійки.

Одного з активістів партії "Союз", який брав участь у бійці, затримали й доправили до міліцейської машини.

Проте на цьому акція не закінчилася. Прихильники УПА в оточенні бійців "Беркута" пройшли через весь центр міста до площі Радянської, де поряд стоять два пам`ятники - "жертвам ОУН-УПА" і пам`ятник правозахисникові генералу Петру Григоренку. Представники правих сил поклали квіти до пам`ятника Григоренку, при цьому церемонія супроводжувалася вигуками комуністів проти ОУН-УПА.

У коментарі журналістам представники НРУ та організації "Просвіта" заявили, що те, що відбувається сьогодні в Сімферополі – це "агонія лівих".

На цьому акція завершилася, люди розійшлися. Комуністи активно ділилися між собою враженнями, "як вони ганяли бандерівців по Сімферополю". 

Вранці на трасі Євпаторія-Сімферополь було зупинено автобус з кримськими активістами Молодіжного фронту "Прорив", які прямували до Сімферополя на акцію проти святкування 65-ї річниці створення Української повстанської армії. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на голову Кримського відділення Молодіжного фронту "Прорив" Надію Полякову, яка перебуває безпосередньо на місці подій.

Як стверджує лідерка організації, правоохоронці заявили: до них надійшов сигнал, що "Прорив" "готує теракт". За її словами, вони перевіривши автобус, не знайшли вибухівки, проте активістів на акцію не пустили. Пізніше правоохоронці повідомили Надії Поляковій про заяву від водія автобуса зі скаргою на те, що вона зламала в автобусі двері.

При цьому вона додала, що, швидше за все, акцію проти святкування річниці створення УПА доведеться проводити прямо на трасі, оскільки ”проривовцям”, ймовірно, не вдасться потрапити до Сімферополя.

Активісти "Прориву" хотіли покласти вінки до пам`ятника "жертвам ОУН-УПА" в Сімферополі, а потім там само спалити прапори УПА.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: