Кримські татари просять Обаму визнати їх автономію

Відповідного листа американському президентові надіслав правозахисник кримських татар Фікрет Юртер.

Кримські татари просять Обаму визнати кримськотатарську автономію на півострові.

Американський кримськотатарський правозахисник Фікрет Юртер від імені Національного центру кримських татар США, Комітету з повернення вигнаних кримських татар на їх батьківщину направив президентові США Бараку Обамі відповідний лист.

У ньому зазначається, що татари, яких у 1944 році депортували з Криму і повернулися туди у 1989 році, не отримали жодної компенсації за страждання, втрату майна. Багато татар "живуть у бідності, піддаються дискримінації і утискам з боку органів місцевої влади в Криму".

"Ми звертаємося до Вас і Вашій команді з проханням про сприяння в запобіганні можливої трагедії шляхом надання необхідних коштів кримським татарам, що все ще проживають в місцях депортації і бажають переїхати до Криму, і визнанні кримськотатарської автономії на півострові", - зазначається в листі.

"Ми вважаємо це єдиним можливим вирішенням стабілізації ситуації в Криму і встановлення миру в регіоні", - додає Юртер.

Раніше депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і його перший заступник Рефат Чубаров скаржилися міністрові Великобританії у справах Європи Керолайн Флінт на подвійне ставлення української держави до кримськотатарської проблеми.

З одного боку, за словами керівників Меджлісу, Україна сприяє влаштуванню кримських татар, що повернулися на свою батьківщину, а з іншої — уникає ухвалення законів, націлених на повне відновлення прав кримськотатарського народу.

Читайте також:

Суд не дав забрати в України Крим

В Криму козаки побили татарського журналіста

22% українців виступають за федеративну Україну

Лідер Меджлісу розповів, скільки земель в Криму захопили татари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: