Кримські татари вимагають зробити татарську й російську мови офіційними

Лідер Меджлісу стверджує, що надання статусу цим мовам не буде утискати державну мову - українську.

Мустафа Джемільов
УНІАН
Мустафа Джемілєв
Депутат Верховної ради від НУ-НС, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступає за надання офіційного статусу кримськотатарській і російській мовам у Криму.

"Кримськотатарська мова на кримському півострові має бути однією з офіційних мов. У силу історичних обставин, які склалися на півострові, мова російськомовної більшості (регіонів) теж повинна мати статус", - сказав лідер Меджлісу.

Водночас, підкреслив він, надання статусу цим мовам не має утискати державну мову - українську.

Джемілєв також вважає, що в Криму не вистачає шкіл із кримськотатарською мовою навчання. "В 15 шкіл ходять приблизно 10% кримськотатарських дітей шкільного віку. Решта змушені ходити в російські школи. Є в декількох російськомовних школах класи із кримськотатарською мовою, але вони практично нічого не дають", - сказав лідер Меджлісу.

Джемілєв називає загрозу втрати національної ідентичності та асиміляцію однієї з головних проблем кримських татар. "Протягом півстоліття кримськотатарська мова була під забороною. Звичайно, ми очікували від держави якоїсь більшої уваги до наших проблем, на жаль, цього не відбувається", - сказав він.

Водночас Джемілєв заявив, що в жодної з мов національних меншин України в цілому не має бути привілеїв.

Зазначимо, кримські татари становлять близько 13% населення Криму.

Як відомо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований закон "Про мови в Україні", в якому пропонується закріпити за українською мовою статус державної, а російській надати вільне функціонування в усіх сферах діяльності.

Читайте також:

Колесніков: Українці самі хочуть посилення статусу російської мови

Опозиція боїться, що доведеться віддавати дітей в російські класи

В Одесі введуть День російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: