Кримські татари вмовили свого лідера не йти з посади

На загальнонаціональному з'їзді кримських татар було вирішено залишити Мустафу Джемілєва головою меджлісу.

Делегати Курултаю (загальнонаціонального з`їзду) кримських татар залишили Мустафу Джемілєва лідером меджлісу.

Таке рішення було ухвалене на другій сесії Курултаю V скликання 6 грудня.

Національний з`їзд розглянув прохання Джемілєва змінити главу меджлісу, але не задовольнив його.

"Мустафа Джемілєв – наш лідер. І ніхто не може дозволити собі зміну лідера, коли перед нами є дуже велике завдання", - сказав перший заступник голови меджлісу Рефат Чубаров.

Він пояснив, що кримським татарам потрібно завершити оформлення системи органів національного самоврядування – Курултаю і його виборних органів. Крім того зміну лідера не можна дозволити "в достатньо неспокійний час, пов`язаний з виборами президента України, а також майбутніми місцевими виборами, а потім, можливо, і парламентськими".

Сам Джемілєв заявив, що друга його спроба піти з посади керівника меджлісу закінчилася невдало. Третя спроба, зазначив він, напевно, буде вдалою.

"Сьогодні я переконався у тому, що кримські татари – оригінальний народ. У всіх народів для того, щоб бути першим лідером у свого народу ледве горло не перегризають, а тут, кому не запропонуєш (очолити меджліс – ред.) кажуть "ні, я не буду, ти залишайся", - сказав він.

"Мені шкода, що я не зміг переконати делегатів Курултаю", - додав голова меджлісу. Він зазначив, що хотів би, щоб зміна керівник меджлісу відбулася за його життя, оскільки тоді він би зміг надати допомогу своєму наступнику.

Разом з тим Джемілєв заявив, що сьогоднішнє рішення Курултаю надихає його на роботу.

"Коней на переправі не міняють. Наразі – переправа", – сказала відомий історик кримських татар Гульнара Бекірова.

Зазначимо, що Мустафа Джемілєв (66 років) очолює меджліс понад 18 років. Зараз він є народним депутатом України від блоку "Наша Україна – Народна самооборона".
Перша сесія V скликання Курултаю, яка пройшла 2 роки тому, в грудні 2007 року, в буквальному розумінні умовила Джемілєва залишитися на посаді голови меджлісу.

Нагадаємо, що 26 жовтня міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що члени виявленої в Криму радикальної ісламської організації "Ат-Такфір валь-Хіджра" готували вбивство Мустафи Джемілєва та його найближчих соратників.

У зв’язку з цим Джемілєв запропонував дозволити всім членам Меджлісу носити і зберігати зброю, щоб мати можливість убезпечити себе від замаху.

Також Джемілєв вважає, що екстремісти готували на нього замах з метою дестабілізації ситуації в Криму і Україні. Він припустив, що виявлені радикали управлялися і фінансувалися з-за кордону.

Читайте також: 

Ющенко доручив ГПУ порушити кримінальну справу через депортацію кримських татар

Лідер кримських татар вважає, що його вбивство замовили в Росії

Лідери кримських татар вимагають озброїти їх для боротьби з ісламістами

Лідера кримських татар висунули на Нобелівську премію миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: