Кримські татари звинувачують владу республіки

Кримські татари закидають чиновникам автономії корумпованість у сфері земельних відносин.

На думку голови кримсько-татарської громадської організації "Койдешлер" ("Односельці") Ібраіма Воєнного, "кримські чиновники загрузли в корупції у сфері земельних відносин".

Бійка у Криму
УНІАН
У Криму останнім часом все частіше виникають конфлікти навколо самозахопленої землі.
Про це він заявив на прес-конференції в Сімферополі. 

Як приклад Воєнний навів історію з виділенням 4 гектарів землі для депортованих Лівадійською селищною радою в районі "Галявини казок" (Велика Ялта, АР Крим), які в результаті рішенням цієї ж селищної ради на чолі з Олексієм Мамикіним було передано в оренду київській фірмі – ПП "Алексвіт" для будівництва коттеджного селища. 

Голова "Койдешлеру" переконаний, що Лівадійська селищна рада сама створила собі проблему з цією ділянкою, і тепер дивно, що Мамикін покладає на себе контроль у розгляді ситуації, що склалася. 

"Ми так думаємо, тут має місце факт корумпованості і припускаємо, що тут відіграють роль великі гроші", – переконаний Воєнний. На його думку, "просто так, за красиві очі і за добре ставлення", Мамикін не виносив би на сесію питання про виділення землі, призначеної для депортованих громадян, і не вирішував би його на користь фірми "Алексвіт".
 
Воєнний також повідомив, що організація "Койдешлер" звернулася до голови Верховної ради АРК Анатолія Гриценка, до голови Ради міністрів АРК, в представництво президента України в АРК, до всіх силових структур і правоохоронних органи з проханням звернути увагу на цей факт, провести розслідування і повернути вказаний земельний масив депортованим. 

За його словами, сьогодні з депортованими "намагаються домовитись", аби вказаний земельний масив площею 4 га належав фірмі "Алексвіт", а кримським татарам буде виділено альтернативну ділянку в іншому місці. За його словами, альтернативної ділянки вони поки що не бачили, тому не мають певної думки щодо такої заміни. 

Разом із тим, ситуацію із самозахопленнями землі в Криму прокоментував голова ВР автономії Анатолій Гриценко. На його думку, захоплення землі на півострові організовує не Меджліс кримсько-татарського народу, а "радикально налаштовані кримські татари". 

Про це Гриценко заявив у вівторок журналістам в Сімферополі. 

"Ви знаєте позицію Мустафи Джемільова (лідера Меджлісу), який недавно сказав, що він проти самозахватів, але тільки в крайньому випадку, коли органи влади не приймають рішення про виділення земельних ділянок, тоді потрібно переходити до якихось активних дій, - зазначив кримський спікер. - За цей рік Меджліс не провів жодної акції, пов`язаної з самовільним заняттям земельних ділянок. Меджліс до цього ніякого відношення не має", - сказав Гриценко.
 
Він зазначив, що "радикально налаштовані кримські татари, які спекулюють на проблемах людей", підштовхують "частину населення" до незаконного заняття земельних ділянок.
 
Серед організаторів самозахватів керівник парламенту автономії згадав Даніяла Аметова. "Даніял Аметов не є членом Меджлісу, він є організатором самовільних захоплень", - підкреслив Гриценко.
 
Він також заявив, що органами влади Криму прийняті сьогодні "дуже серйозні рішення", які дозволяють врегулювати всі земельні конфлікти на півострові. При цьому Гриценко додав, що всі земельні проблеми в АРК – локальні.

Анатолій Гриценко
УНІАН
Втім, кримська влада в особі голови парламенту автономії Анатолія Гриценка називає земельні проблеми "локальними" та обіцяє вирішити їх.
"Ми домовлялися спочатку, що ми ці проблеми вирішуватимемо поетапно. Спочатку Сімферопольський район, потім Сімферополь, Алуштинській регіон, Судакський і так далі", - додав керівник парламенту автономії.

Нагадаємо, 6 листопада на горі Ай-Петрі в Криму стався черговий конфлікт між кримськими татарами та представниками влади (зокрема, правоохоронцями), які втілювали в життя судове рішення про знесення будівель, розташованих на самовільно захопленій землі.

Нещодавно конфлікт навколо такої землі стався і в Сімферополі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: