Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримських татар не злякала заборона і жалобні церемонії відбулися у всьому Криму

Меджліс запропонував співвітчизникам відзначити сумну річницю тихо

Кримським татарам на анексованому росіянами півострові не дозволяють проводити жалобні заходи до роковин депортації, проте Меджліс, заборонений у Криму окупаційною владою, порадив людям ушанувати загиблих земляків в інший спосіб - не виходити сьогодні на роботу, йдеться в ТСН.16.45.

У Бахчисараї до стихійної жалобної церемонії біля залізничного вокзалу долучилися сотні людей – люди поважного віку, молодь і діти. Багато хто приходить сюди щороку, не зрадили традиції і сьогодні. Крізь автомобільні клаксони проривається пісня Джамали.

Батьки самої співачки, які живуть у селищі під Алуштою, як і решта співвітчизників, не можуть навіть гідно вшанувати пам'ять депортованих і загиблих родичів. У одній з теплушок, якими везли кримських татар в Азію, була прабабуся Джамали.

Пам'ятає про депортацію і окупаційна влада. Вагон-теплушка, як згадка про трагедію, вже стоїть на станції Сюрень біля Бахчисарая. Тут окупанти обіцяють побудувати цілий меморіальний комплекс. Але масові заходи з нагоди роковин на півострові заборонили.

Меджліс запропонував співвітчизникам відзначити сумну річницю тихо - не виходячи на роботу чи навчання. Про це влада теж потурбувалася заздалегідь. У соцмережі напередодні виклали документ, розповсюджений у Севастополі. Він адресований директорам навчальних закладів.

"Нагадуємо, що заходи, присвячені памяті жертв депортації, відмічаються 18 травня. Цей день є навчальним, пропуск занять в цей день - забороняється. У зв'язку з цим прошу інформувати по електронній пошті про кількість відсутніх та причину відсутності. Окремо щодо дітей кримськотатарської національності", - йдеться в документі.

Жителів селища Буюк Онлар у північному Криму заборони не налякали. Навіть без учнів національної школи на жалобний молебень там зібралися близько тисячі людей.

Татари кажуть, що великі чи маленькі, але жалобні церемонії таки відбулися на півострові майже всюди.

Відео Кримським татарам не дозволяють проводити жалобні заходи до роковин депортації

Залиште свій коментар

Вибір редакції