Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримський архієпископ Климент остерігається репресій на півострові через отримання Томосу

Водночас, він готовий захищати свою громаду та позиватись до суду.

Після створення незалежної української православної церкви та отримання Томосу окупаційна влада Криму може розпочати репресії проти вірян Київського патріархату.

Про це у коментарі "Крим.Реалії" розповів архієпископ Сімферопольський і Кримський колишньої Української православної церкви Київського патріархату Климент (Кущ).

"На одній зустрічі Аксьонов сказав, що владика Лазар (кримський архієпископ від УПЦ МП) просив не чіпати, тому що є побоювання, що якщо на території Криму будуть якісь протиправні рухи щодо церкви Київського патріархату, це може відобразитися на храмах Московського патріархату на материковій Україні. Після отримання Томосу ніщо і ніхто не може стримувати (окупаційну владу півострова – ред.), крім Бога. Так, дійсно, можуть бути більш жорсткі дії відносно до церкви Київського патріархату після прийняття Томосу", - заявив Климент.

Водночас, він зазначив, що має намір боротися за своїх вірян, зокрема і через суд: наразі священик вже подав позов до Європейського суду із прав людини про обмеження прав релігійної громади.

Фотогалерея Як відбувався Об’єднавчий собор трьох православних церков України (14 фото)

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

ВідеоЧи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Українська помісна церква створена, але попереду ще довгий період визнання іншими православними церквами світу. Історія знає моменти, коли цей процес тривав десятиліттями. Вже від завтра приєднуватися до нової церкви зможуть і єпископи, які не прийшли на собор, і окремі парафії. ТСН дізнавалася, які настрої панують серед священників та мирян. 

Чи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції