Кримський бранець Кремля, незаконно ув'язнений в Росії, оголосив голодування

Кримський бранець Кремля, незаконно ув'язнений в Росії, оголосив голодування

Фото: facebook.com/nikolay.polozov

Кримчаний Іван Яцкін оголосив голодування в російському СІЗО, попри проблеми зі здоров'ям.

Український політв’язень Іван Яцкін, якого незаконно кинули за ґрати в Росії на 11 років, оголосив голодування.

Про це розповів адвокат бранця Кремля Микола Полозов.

За його словами, Яцкін досі перебуває "на етапі". З Краснодарського краю його перевезли до СІЗО-1 міста Саратова, яке сумнозвісне тортурами в’язнів.

"На етапі щодо нього систематично провадять провокації. За те, що Іван Яцкін не дозволив у своїй присутності образливих висловлювань на адресу української нації та України з боку співробітників ФСВП, він зазнав утисків", — розповів Полозов.

У Яцкіна відібрали всі ліки, під час обшуку порвали єдину сумку. Також йому заборонили користуватися кіоском і купувати там воду, а вода в камері не придатна для споживання. Крім того, тюремники повністю ігнорують його стан здоров'я та заяви про надання медичної допомоги.

"За останніми відомостями від нього (зв'язку практично немає) Іван Яцкін оголосив голодування. З урахуванням його стану здоров'я, це може бути дуже небезпечно. Але, як він просив передати, іншого виходу він не бачить", — підсумував адвокат.

На цю інформацію уже відреагувала українська омбудсманка Людмила Денісова. Уповноважена ВР наголосила, що нелюдське ставлення до Яцкіна є "порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яке прирівнюється до тортур".

Нагадаємо:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
501
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація