Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Кримський Титан" зупинили. Людям на Херcонщині вже безпечно дихати, але бояться їсти городину

Місцеві жителі не поспішають повертати додому дітей, бо завод скоро знову почне працювати.

Південні села Херсонщини, що межують із кримським "Титаном", починають жити в нормальному режимі. Вже кілька днів у повітрі шкідливих речовин не виявляють, а завод остаточно призупинив роботу. Кілька останніх днів вітер дув у бік Криму і навіть пройшов дощ. Але що буде далі – люди не знають, бо дізналися, що завод не працює тимчасово.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Преображенка - найближче село до кримського "Титану". Місцеві кажуть, уже кілька днів дихають нормальним повітрям.

Те, що безпечно, підтверджують висновки пересувної лабораторії з Краматорська. Її обладнали минулоріч спеціально для вимірювання забруднення біля великих підприємств. На Херсонщині лабораторія об'їхала майже всі прикордонні села. Сьогодні працює на контрольно-пропускному пункті "Каланчак".

"На цей час ми бачимо, що повітря йде з заводу "Титан". І газоаналізатори, які фіксують забруднення атмосферного повітря, на теперішній час показують, що забруднення не зафіксовано", - говорить представник Департаменту екології Донецької ОДА Євген Нестеров.

Проте селян тепер турбує не повітря, а урожай. Їсти вирощені овочі та фрукти вони бояться. Купують тепличні помідори у місцевому магазині. Й перечитують пам'ятку від Держпродспоживслужби.

"Ми просто намагаємося не їсти взагалі ні виноград, ні яблука. Воно все шкідливе дуже. Написано, що пити молоко. Але худоба ж їсть траву, ми потім будемо це все пити", - каже місцева жителька.

ВідеоНа Херсонщині кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі від заводу "Титан"

Титан відступає. На Херсонщині, впритул до адмінмежі з Кримом, уже кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі. Українські прикордонники зафіксували хімічні речовини у повітрі. Через кілька днів після того, як окупаційна влада Криму почала евакуацію дітей з Армянська. За офіційною версією - через пересихання технічного озера і випаровування кислоти у повітря потрапили отруйні випари. 

На Херсонщині кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі від заводу "Титан"

Ліліана Яловська - переселенка з Криму, пропрацювала на кримському "Титані" 16 років. І зараз спілкується з колишніми колегами. Переконана - причина не у пересохлому кислотовідстійнику, як запевняє окупаційна влада Криму.

"Сухий клімат у нас був завжди. І так, щоб подув вітер і кислота піднялася в повітря і раптом осіла на росу, на це все. Мені так здається, що те, що сталося зараз на "Титані", - обставин дуже багато, які склалися одна на одну", - каже колишня працівниця заводу "Кримський Титан" Ліліана Яловська.

До того, що причина у самому заводі, схиляється й у Херсонській облдержадміністрації. Із кислотонакопичувача брали проби й українські фахівці.

"Окупаційна влада висувала версію, що всі викиди в Армянську - звідтіля, нібито він випарувався весь і немає шару води і кислота випаровується. У результаті лабораторних досліджень ми дійшли висновку, що все йде від заводу, а не від кислотного накопичувача", - говорить голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Уже кілька днів, як "Титан" зупинився. Це добре видно за трубами навіть з Херсонщини. Саме з цим місцеві пов'язують покращення ситуації. Утім з окупованої території надходить інформація, що завод планують запустити знову - вже за тиждень. Тож поки що на Херсонщині відкладають повернення дітей у прикордонні з Кримом села, а також відкриття двох із трьох контрольно-пропускних пунктів на адмінмежі.

Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції