Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Кримського диверсанта" Панова катували та змусили читати написані ФСБ "зізнання" - брат полоненого

Жодної передачі від родичів бранцеві не передали.

Арештованого російськими спецслужбами в Криму Євгена Панова, якого Росія назвала "українським диверсантом", змусили дати свідчення під тортурами. Про це "Кримської правозахисної групи" розповів брат Панова Ігор Котелянець.

Котелянець повідомив, що до брата за два місяці пустили адвоката.

"Прорвалися до Жені. Як і повідомляли раніше, на ФСБ-шному відео він читає з аркуша. Обмовив себе після доби знущань російських нелюдів. Приставний адвокат не зробила нічого. Наш адвокат прорвався за 2 місяці. Жодна наша передача до Жені не дійшла. Він змучений тортурами, два місяці в холоді, без одягу, засобів гігієни та інших речей першої необхідності. Ці нелюди будуть горіти в пеклі", - пише Котелянець в Facebook.

Адвокат на зустрічі виявив у Панова шрами на руках від наручників, множинні синці. В Українській Гельсінській групі з прав людини підтверджують тортури - адвокати отримали російські документи, з яких випливає, що підозрюваний в тероризмі українець Євген Панов давав свідчення під тиском.

Відео У ГУР прокоментували оприлюднене ФСБ відео допиту Євгена Панова

"Наручники 7 днів були щільно зафіксовані, від цього Євген відчував сильний біль, руки в наручниках застібали під колінами, засовували палицю, піднімали і били по ногах в області гомілки металевою трубою. Також Панов розповів, що після затримання його били і застосовували тортури до статевих органів.

На голову Панова одягали мішок, через це він нічого не міг бачити. В результаті українець втратив орієнтацію в часі і просторі, не знав — ніч або день, відчував страх. В період з 7 по 12 серпня Панова не годували, давали лише воду. Це, за словами Панова, було десь на півночі Криму.

У Сімферополі тортури продовжилися. Прив'язували скотчем до стільця, під'єднували до голих частин тіла дроти і підключали електричний струм. Панов розповів, що він сильно кричав від болю і просив припинити катування, але над ним тільки сміялися. Це тривало близько доби", - так описують тортури над Пановим правозахисники.

Крім того, при затриманні 7 серпня співробітники ФСБ РФ нанесли йому удар, в результаті якого він отримав розсічення в районі лоба. На запитання він відповідав за заздалегідь складеним співробітниками ФСБ папером. Після тортур українець був змушений оговорити себе і підписати якісь протоколи.

Відео Роман Сущенко став ще одним українцем, затриманим РФ за шпигунство

Наголошується, що наприкінці серпня 2016 Українська Гельсінська група від імені брата Євгена Панова Ігоря направила до Європейського суду з прав людини листа за правилом 39 з проханням звільнити його і повернути на територію України. Європейський суд з цього листа почав комунікацію між урядами України і Росії, проте отримавши відповідь, що російська сторона розслідує отримання Пановим травм, розгляд припинили.

Нагадаємо, 10 серпня Федеральна служба безпеки РФ повідомила про запобігання в окупованому Криму терористичним актам, які нібито були підготовлені Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Також ФСБ розповіла про ліквідацію "агентурної мережі" української розвідки в Криму з числа громадян України та Росії.

Одним з організаторів терактів назвали жителя Запорізької області Євгена Панова, який служив в 37-му окремому мотострілковому батальйоні ВСУ під позивним "Юджин", демобілізувався в серпні минулого року. Брат затриманого українця стверджує, що його викрали на території материкової України і вивезли на окуповану територію. Суд заарештував Панова на два місяці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції